BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

ECM: połączenie ze spółką Formica

Autor:
Dodano: 26.07.2014


Zarząd EMC Instytut Medyczny S.A. poinformował o zrejestrowanym połączeniu ze spółką zależną Zespołem Przychodni Formica Sp. z o.o.. EMC był 100-procentowym udziałowcem w spółce. Połączenie nastąpiło poprzez jej przejęcie.

Decyzja tam miała na celu optymalizację funkcjonowania Grupy Kapitałowej EMC Instytut Medyczny S.A., obniżenie kosztów funkcjonowania spółek oraz uproszczenie struktury właścicielskiej.

Połączenie nastąpiło na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 w związku z art. 515 § 1 Kodeksu spółek handlowych poprzez przeniesienie całego majątku Zespołu Przychodni Formica Sp. z o.o. na EMC, bez podwyższania kapitału zakładowego EMC Instytut Medyczny SA i bez wymiany udziałów.

W wyniku połączenia Zespół Przychodni Formica Sp. z o.o. została rozwiązana bez przeprowadzania jej likwidacji a wszystkie aktywa i pasywa spółki przejmowanej przeszły lub zostały przejęte przez EMC w drodze sukcesji uniwersalnej. EMC wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej.

EMC Instytut Medyczny S.A jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W skład Grupy Kapitałowej EMC Instytut Medyczny S.A. wchodzi 10 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. Główną działalność medyczną spółki stanowi szpitalne lecznictwo specjalistyczne, hospitalizacje w szpitalach ogólnych oraz poradnictwo ambulatoryjne w ramach przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej.

Zespół Przychodni Formica Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Królewskiej 30 posiadała kapitał zakładowy w wysokości 127 tysięcy zł.  Formica to trzy przychodnie ambulatoryjne oferujące usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, prowadzące poradnie specjalistyczne i gabinety stomatologiczne.
 

Przeczytaj teraz

Szpital Swissmed: pierwsi pacjenci w połowie października

Autor:
Dodano: 11.10.2011

Otwarty w Warszawie we wrześniu 2011 specjalistyczny szpital spółki Swissmed Centrum Zdrowia S.A. na połowę października zapowiada przyjęcie pierwszych pacjentów. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 60 mln zł.

Szpital posiada 45 łóżek i zlokalizowany jest w prawobrzeżnej części Warszawy,  która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. W maju 2011 roku inna spółka z Grupy Swissmed – Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. przejął warszawską przychodnię  Euromed, która posiada już swoją bazę klientów.

 – Liczymy, że po stosownych zmianach organizacyjnych przychodnia ta będzie stanowiła bazę do obsługi pacjentów abonamentowych na terenie aglomeracji warszawskicj, co odpowiednio przełoży się na wzrost wartości Grupy Swissmed – mówi Natalia Rakowska, specjalista ds. inwestycji Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

 Swissmed zapowiada także otwarcie w listopadzie dwóch nowych placówek. Powstaną one na terenie aglomeracji trójmiejskiej – będą to przychodnie prowadzone przez spółkę Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, zlokalizowane na gdańskiej Morenie oraz w Pruszczu Gdańskim. W placówkach tych będą obsługiwani zarówno pacjenci abonamentowi, klienci innych placówek medycznych oraz pacjenci indywidualni.

 

Przeczytaj teraz

Czego pacjenci oczekują od medycyny estetycznej?

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 27.03.2023

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie. Jak pokazały wyniki badań opublikowane w raporcie „Etyka i przyszłość medycyny estetycznej”, liczba niechirurgicznych procedur estetycznych przeprowadzanych na całym świecie wzrosła o prawie dwa miliony w latach 2017-2020. W najbliższym czasie trend ten ma się utrzymać.

Raport powstał w oparciu o dane uzyskane podczas badania opinii społecznej, analizy branżowe, badania własne firmy Allergan Aesthetics i opinie ekspertów. Firma zainicjowała kampanię edukacyjną na ten temat, której częścią jest raport.

Celem jego powstania była chęć wsparcia lekarzy, a także całego środowiska specjalistów w przygotowaniu na zmieniające się potrzeby pacjentów, ich oczekiwania oraz postępy zachodzące w obszarze medycyny estetycznej. Spośród wypracowanych globalnie dziesięciu kierunków rozwoju, polscy eksperci i przedstawiciele towarzystw naukowych wytypowali 5 kluczowych dla polskiego rynku, które zaprezentowane i omówione zostały podczas konferencji prasowej, 24 marca 2023 roku w Warszawie.

Etyka w medycynie estetycznej

Jednym z nich jest etyka, gdyż jak pokazało badanie opinii społecznej, 91 procent Polaków oczekuje tego, że osoba wykonująca zabieg medycyny estetycznej będzie kierowała się normami etycznymi.

-Mimo to brakuje wciąż jasnych regulacji, mówiących o tym, kto może wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jakie przesłanki mogą stać za odmówieniem wykonania zabiegu, jak radzić sobie z pacjentami uzależnionymi od zabiegów, a takich przypadków jest cały czas dużo. W ostatnich latach obserwuję w Polsce stopniowy wzrost uzależnienia od zabiegów poprawiających urodę, w tym zabiegów medycznych. Nie jest to problem na dużą skalę, ale zważywszy na rozwój rynku medycyny estetycznej, z pewnością będzie coraz większy – mówi dermatolog, dr Aleksandra Żerdzińska, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej.

-Niebagatelny wpływ na to mają między innymi media społecznościowe. Wpływ influencerów na zachowania pacjentów jest szczególnie widoczny w przypadku młodych ludzi, poddających się zabiegom, których nie potrzebują. Wiele z tych osób nie zdaje sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń związanych z medycyną estetyczną, takich jak powikłania, nieskuteczność lub nawet uszczerbek na zdrowiu – dodaje dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej.

Co zatem należy zrobić, aby sytuacja uległa poprawie? Eksperci są zgodni – należy prawnie uregulować zasady i wytyczne dla medycyny estetycznej ze wskazaniem na kompetencje i umiejętności.

Cyfrowa soczewka, czyli jak wyglądamy w kamerce

Jeden z elementów wpływających na rozwój medycyny estetycznej to tzw. cyfrowa soczewka, czyli postrzeganie swojego wyglądu pod kątem narzędzi do zdalnej komunikacji.

– Już przed pandemią Covid-19 obserwowaliśmy, jak oglądanie siebie na ekranie komputera czy telefonu zniekształca sposób postrzegania własnej osoby. Pandemia i towarzyszący jej wzrost zainteresowania pracą oraz kontaktami towarzyskimi online spowodowały, że cyfrowy wizerunek wysunął się na pierwszy plan. W rozmowach video obserwujemy naszą twarz wśród wielu innych, co wpływa na to, iż zaczynamy ją porównywać. Kamery video, jakość oświetlenia, kąt padania światła zniekształcają obraz i tworzą wizerunek niespójny z tym, który obserwujemy na co dzień w lustrach naszych łazienek i lusterkach samochodowych – mówi dr Agnieszka Keller, periodontolog, implantolog i lekarz medycyny estetycznej.

To, w jaki sposób Zoom zniekształca obraz danej osoby współgra z tym, jak filtry nakładane na zdjęcia w portalach społecznościowych wpływają na samoocenę i porównywanie swojego wyglądu z innymi. 46 procent badanych Polaków  deklarowało, że filtry poprawiające wygląd na zdjęciach czy filmach w mediach społecznościowych zachęcają ich do poddania się zabiegowi medycyny estetycznej. Eksperci jednak uważają, że mogą być one złym doradcą w tym zakresie. Wypracowanie złotego środka jest na pewno wyzwaniem dla medycyny estetycznej w przyszłości.

Medycyna estetyczna notuje wzrost zainteresowania podczas pandemii

Inne czynniki wpływające na tendencje rozwojowe medycyny estetycznej to nowa definicja męskości, zawierająca w sobie element dbania o zdrowie i wygląd czy wysublimowane doświadczenia w klinikach medycyny estetycznej, które mają gwarantować nie tylko jakość ale też luksusowe doświadczenia.

-Nie mniej istotne są tutaj relacje z lekarzem. Pacjenci oczekują holistycznego zaopiekowania nie tylko na poziomie ciała, ale często również psychiki. Medycyna estetyczna staje się bowiem elementem stylu życia dla osób dbających o zdrowie i swój wygląd. Ludzie mają coraz większą świadomość, że tylko zdywersyfikowane działania, czyli aktywność fizyczna, zdrowa dieta i rozsądne korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej mogą dać im pożądany efekt. Dlatego też ich oczekiwania względem branży rosną – mówi dr Ewa Jarczewska-Derc, psycholog.

Starzejemy się wolniej

Pacjenci klinik medycyny estetycznej chcą także starzeć się wolniej a nie, jak dotychczas, wyłącznie maskować objawy upływającego czasu.

-Właśnie dlatego przygodę z medycyną estetyczną często zaczynają od zabiegów regeneracyjnych. Takie postępowanie pozwala im oddalić w czasie lub całkowicie zniwelować potrzebę wprowadzenia postępowania chirurgicznego w przyszłości – komentuje dr Kamila Białek-Galas, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej. 

-Dodatkowo, ludzie zdają sobie coraz lepiej sprawę, że spowolnienie procesu starzenia wymaga działania na wielu płaszczyznach. Proces starzenia dotyka każdego elementu naszego organizmu: od kości począwszy, poprzez mięśnie, naczynia krwionośne, narządy wewnętrzne, na skórze i włosach skończywszy. Na wygląd naszej twarzy i ciała składa się zatem wiele czynników. Powinniśmy dbać o właściwą dietę, zwrócić uwagę na nietolerancje pokarmowe, nie palić papierosów, pamiętać o odpowiednio dostosowanym wysiłku fizycznym. Wszystkie te elementy mają wpływ na zdrowie i kondycję naszej skóry – podsumowuje dr n. med. Agnieszka Zwolińska, specjalista chorób wewnętrznych i lekarz medycyny estetycznej.

Raport „Etyka i przyszłość medycyny estetycznej” opracowany został na podstawie globalnego raportu „The Future of Aesthetics”, przygotowanego na zlecenie Allergan Aesthetics przez niezależny think-tank – Wunderman Thompson Intelligence. Raport opiera się o szeroko zakrojone badania i analizy w mediach konsumenckich i biznesowych, dane z serwisów społecznościowych oraz badania rynku z całego świata. Polska wersja raportu uwzględnia badanie opinii społecznej, przeprowadzone na zlecenie Allergan Aesthetics a division of Abbvie przez Instytut Badawczy Kantar Public, w lutym 2023 roku. Dokument nie powstałby jednak bez współpracy z polskimi i międzynarodowymi ekspertami medycyny estetycznej, którzy potwierdzili podczas wywiadów zachodzące zmiany kształtujące medycynę estetyczną przyszłości.

Allergan Aesthetics a division of Abbvie to firma farmaceutyczna, część międzynarodowego koncernu Abbvie zajmująca się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją produktów stosowanych w medycynie estetycznej.

Magdalena Różczka ambasadorką kliniki medycyny i stomatologii estetycznej Estell

Przeczytaj teraz

Mailing Medycyny Prywatnej

Autor:
Dodano: 12.08.2017

 ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA I KONGRES ZDROWIA PRACODAWCÓW RP.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

 

Przeczytaj teraz

Częstochowa: leczniczy rezonans magnetyczny w CM Klara

Autor:
Dodano: 14.03.2017


Centrum Medyczne Klara z Częstochowy jako pierwsza placówka w powiecie częstochowskim posiada od marca 2017 roku leczniczy rezonans magnetyczny. Jest on stosowany w leczeniu chorób stawów, kręgosłupa czy przy urazach sportowych i wypadkowych.

Leczniczy rezonans może być także stosowany w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, przy osteoporozie, uszkodzeniach chrząstki, przy zmianach degeneracyjnych krążków międzykręgowych czy zaburzeniach metabolizmu kości.

Technologia lecznicza rezonansu magnetycznego wykorzystuje własności atomów wodoru występujących w organizmie człowieka.

Leczenie za pomocą rezonansu jest komercyjne. Koszt zabiegu trwającego 5 godzin to 2 950 zł, zabieg trwający 7 godzin to koszt 3950 zł, a 9 godzin – 4 950 zł.

Centrum Medyczne Klara działa od 2012 roku. Oferuje kompleksowe usługi medyczne, w tym konsultacje świadczone przez prawie 30 poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia oraz rehabilitację. Prowadzi także Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. W placówce funkcjonuje gabinet medycyny pracy oraz medycyny estetycznej a także pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym.

Od 2013 roku placówka posiada oddziały szpitalne świadczące usługi w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Usługi placówki w przeważającej większości są komercyjne.

Centrum Medyczne Klara prowadzi JST sp. z o.o. Centrum mieści się w budynku o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanym przy ulicy Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45.

Przeczytaj teraz

Łask: Centrum Dializa walczy o kontrakt z NFZ

Autor:
Dodano: 6.01.2016


Spółka Centrum Dializa, prowadząca szpital w Łasku, walczy o kontrakt z NFZ na świadczenia oferowane na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej oraz na świadczenia realizowane przez pracownię hemodynamiki.

Łódzki oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wypowiedział spółce Dializa umowę na oddział chirurgii szczękowo-twarzowej w szpitalu w Łasku. Decyzja ta wchodzi w życie 1 lutego 2016 roku. Oznacza to, że od tego dnia pacjenci wymagający hospitalizacji na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej będą musieli szukać pomocy w szpitalach w Łodzi.

Centrum Dializa walczy o odzyskanie kontraktu. Zostało złożone zażalenie na czynności dyrektora łódzkiego oddziału NFZ. Spółka zapewnia także, że pomimo utraty kontraktu na oddział, poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach.

Szpital w Łasku wziął też udział konkursie ofert na prowadzenie pracowni hemodynamiki i wykonywane w niej zabiegi z zakresu koronorografii i angioplastyki wieńcowej. Jednak NFZ zawarł umowę z innym świadczeniodawcą. Spółka Centrum Dializa złożyła odwołanie od tego rozstrzygnięcia.

„Ta sytuacja nie wpłynęła jednak na funkcjonowanie naszego oddziału kardiologii, który przyjmuje i będzie od 1 stycznia 2016 roku przyjmował pacjentów na dotychczasowych zasadach” – zapewnia spółka w komunikacie.

Szpital w Łasku prowadzi 14 oddziałów, w tym miedzy innymi udarowy, chirurgii szczękowej i laryngologii, dzienny rehabilitacji, chirurgii dla dzieci czy neurologii. Kontrakt placówki z NFZ w roku 2015 miał wartość około 30 mln zł. Pracownia hemodynamiki powstała w tej placówce w roku 2014. 

Centrum Dializa zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. Przeprowadzanych jest w nich ponad 200 tysięcy zabiegów rocznie.

Od pięciu lat Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od czterech– szpital w Łasku. Od września 2015 roku Centrum dzierżawi szpital w Opatowie, podpisało także porozumienie z powiatem w Białogardzie w sprawie dzierżawy miejscowego szpitala. Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.

Przeczytaj teraz