Air Liquide Healthcare rozwija zakres świadczeń na Mazowszu

0
605

Od lipca 2018 roku St. Vincent Medical Center Sp. z o.o., należący do Grupy Air Liquide,  rozszerzył swoją działalność na terenie województwa mazowieckiego o tlenoterapię domową. To obok zielonogórskiej spółki Ventamed Sp. z o.o., druga poradnia Domowego Leczenia Tlenem Air Liquide w Polsce.

St. Vincent Medical Center to zespół ponad 140 lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów i pracowników administracji opiekujących się z wielkim zaangażowaniem i oddaniem grupą około 350 chorych w ich domach.

St. Vincent Medical Center od lat troszczy się o pacjentów wentylowanych mechanicznie w warunkach domowych, opiekuje się chorymi w hospicjum domowym oraz osobami objętymi długoterminową domową opieką pielęgniarską na terenie Mazowsza.

Świadczeniodawca, który podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na tlenoterapię domową,  zobowiązany jest zapewnić pacjentowi nieodpłatnie koncentrator tlenu, jak również badania lekarskie, czy wizyty pielęgniarza/ki w domu pacjenta.

Air Liquide Healthcare jest światowym liderem w dziedzinie gazów medycznych, opieki domowej, produktów higieny szpitalnej oraz specjalistycznych substancji, które wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym. Celem firmy jest zapewnienie chorym właściwej opieki począwszy od szpitala, aż do domu z wykorzystaniem produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz świadczonych usług, które wspierają ochronę zdrowia i życia pacjentów.