Aldemed: operacje zaćmy w ramach NFZ

0
426

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry od sierpnia 2018 wykonuje zabiegi usuwania zaćmy metodą fakoemlusyfikacji w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka podpisała kontrakt na świadczenie tych usług. Do tej pory zabiegi takie były oferowane tylko prywatnie.

Zabiegi są wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjent zgłasza się na godzinę przed zabiegiem operacyjnym i godzinę po zabiegu może iść do domu. Zabieg polega na fakoemulsyfikacji, tzn. rozdrobnieniu zmętniałej soczewki ultradźwiękami i jej aspiracji wewnątrz jej własnej torebki , co pozwala na wszczepienie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej i umiejscowienie jej w fizjologicznym miejscu. Zastosowanie minimalizacji cięć operacyjnych w rogówce zapewnia szczelność brzegów rany bez użycia szwów, oraz zminimalizowanie astygmatyzmu pooperacyjnego.

Od lipca 2018 Aldemed posiada także umowę z NFZ na wykonywanie iniekcji doszklistkowych w ramach Programu lekowego leczenia neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).

Zabiegi wykonywane są w placówce Aldemed przy ulicy Towarowej, gdzie działa szpital, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz dział rehabilitacji.

Cały kontrakt Centrum Aldemed z NFZ ma wartość ponad 9 mln zł. Środki te przeznaczone są także na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację leczniczą oraz leczenie stomatologiczne. Aldemed oferuje także podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje ponad 27 tysięcy pacjentów.

Główna siedziba Centrum mieści się przy ulicy Niepodległości. Najnowsza przychodnia Aldemed została otwarta w lipcu 2016 na Osiedlu Śląskim.

W 2016 roku Centrum Medyczne Aldemed obchodziło 20-lecie działalności.