Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

2017-04-18

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia skierował do konsultacji szereg zarządzeń, które umożliwią implementację sieci szpitali oraz programu „za życiem”.
 

Pierwszy z projektów dotyczy zarządzenia prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących leczenia szpitalnego w zakresie chemioterapii.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Drugi z projektów dotyczy zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących leczenia szpitalnego.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Kolejny projekt dotyczy zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących świadczeń wysokospecjalistycznych w leczeniu szpitalnym.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Do konsultacji skierowano także projekt zarządzenia prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Kolejny projekt dotyczy zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów na świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Konsultacji poddano także projekt zarządzenia prezesa NFZ zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez podmioty realizujące świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem oraz zmiany niektórych zarządzeń prezesa NFZ w związku z przepisami ustawy o wsparciu kobiet i rodzin „Za życiem”.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Kolejny projekt dotyczy zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących świadczeń kontraktowanych odrębnie w zakresie koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Ostatni z projektów skierowanych do konsultacji dotyczy zarządzenia prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez podmioty realizujące świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem oraz zmiany niektórych zarządzeń prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w związku  z przepisami ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.

Link do projektu: www.nfz.gov.pl

 

Termin konsultacji zarządzeń mija 27 kwietnia 2017 roku. 

Uwagi można przesyłać na adres: g.byszewski@pracodawcyrp.pl

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »