Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

2017-08-18

Pracodawcy RP otrzymali z Ministerstwa Zdrowia do konsultacji społecznych trzy projekty rozporządzeń, dotyczące ryczałtu dla szpitali w sieci, warunków umów z NFZ oraz kształcenia ratowników.

Pierwszy z projektów dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Celem rozporządzenia jest określenie sposobu obliczania budżetu szpitali będących w sieci.

Termin konsultacji mija 11 września 2017 roku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl


Drugi z projektów dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Projekt ma na celu dostosowanie zapisów rozporządzenia do innego niż kontraktowy sposobu finansowania szpitali sieciowych.

Termin zgłaszania uwag mija 1 września 2017 roku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl


Ostatni z projektów dotyczy rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie  praktyki realizowanej w ramach kształcenia w zakresie ratownictwa medycznego. Rekomenduje się, aby osoba, która będzie chciała wykonywać zawód ratownika medycznego została zobowiązana, po złożeniu ostatniego wymaganego planem studiów egzaminu, do odbycia 6-cio miesięcznej praktyki zawodowej.

Praktyka obejmie łącznej 960 godzin dydaktycznych i realizowana będzie pod okiem opiekuna praktyki. Osobą kierującą na praktykę będzie kierownik jednostki organizacyjnej uczelni prowadzącej działalność dydaktyczną w dziedzinie nauk medycznych, na której są prowadzone studia wyższe na kierunku studiów związanym z kształceniem w zakresie ratownictwa medycznego. Po zakończeniu praktyki osoba je odbywająca zobowiązana będzie do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Ratownictwa Medycznego.

Termin konsultacji upływa 5 września 2017 roku.

Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl

 

Uwagi można przekazywać na adres: g.byszewski@pracodawcyrp.pl

 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »