Brodnica: nowatorskie zabiegi w Centrum NovaMed

0
473


Centrum Medyczne NovaMed z Brodnicy rozszerzyło zakres oferowanych usług o zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych metodą SVS (Steam Vein Sclerosis – ablacji za pomocą pary wodnej). W tym celu placówki kupiła specjalny sprzęt służący do wykonywania takich zabiegów.

Metoda SVS jest najnowocześniejszym sposobem leczenia niewydolnych żył. Jest to też jedyna metoda, która pozwala na usunięcie każdego rodzaju żylaków w trakcie jednego zabiegu. Zainteresowanie tą metodą jest duże, ponieważ jest to metoda, która nie wyłącza pacjenta z życia zawodowego (usuwanie żylaków parą wodną pozwala w zasadzie po zejściu ze stołu operacyjnego od razu na powrót do normalnego funkcjonowania).

– Zabiegi są wykonywane w naszej placówce przez dr. n. med. Marka Chudańskiego po wcześniejszej konsultacji chirurgicznej. Pierwsze zabiegi na sali operacyjnej Novamedu wykonał znany chirurg naczyniowy, profesor René Milleret, Francuz, pomysłodawca tej metody, która popularna jest przede wszystkim we Francji i Belgii, gdzie pracuje najwięcej takich urządzeń. Novamed jest szóstą placówką w Polsce, która zainwestowała w tę nowoczesną, tańszą i mniej problematyczną dla pacjentów metodę – mówi Piotr Białowicz, prezes zarządu Novamed Sp. z o.o.

NovaMed sp. z o. o. działa od 1999 roku. Oferuje podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje kilkanaście tysięcy pacjentów, konsultacje lekarzy specjalistów, diagnostykę (w tym między innymi endoskopię) oraz medycynę pracy. Prowadzi także Centrum Rehabilitacji, które zajmuje parter nowego bloku mieszkalnego przy ulicy Wczasowej 1B. Poza tym  NovaMed prowadzi w Brodnicy Przychodnię Rodzinną przy ulicy Cichej 23 oraz Centrum Medyczne przy ulicy Wyspiańskiego 2A, które powstało w latach 2005-2006.

NZOZ oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Centrum na rok 2014 ma wartość 674 293,50 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.
NovaMed systematycznie inwestuje w wyposażenie. W ostatnich miesiącach zakupiono laser dermatologiczny, a w  planach jest zakup sprzętu do zabiegów ortopedycznych.