Bydgoszcz: CM Gizińsy bez kontraktu na endokrynologię

0
309


Centrum Medyczne Gizińscy z Bydgoszczy od 1 stycznia 2018 roku nie będzie posiadało kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia oferowane przez poradnię endokrynologiczną.

Ze środków NFZ nie będą także finansowanie badania laboratoryjne, USG tarczycy oraz biopsje tarczycy wykonywane w ramach świadczeń w tej poradni.

Endokrynolog będzie przyjmował w placówce wyłącznie na zasadach komercyjnych.

Centrum Medyczne Gizińscy prowadzi gabinety lekarskie, w których pacjenci mogą korzystać z usług kilkudziesięciu specjalistów. Prowadzi  też dziesięć oddziałów szpitalnych, w zakresie chirurgii dziecięcej i dorosłych, laryngologii, chirurgii plastycznej, ortopedii, neurochirurgii kręgosłupa, gastroenterologii i urologii, otolaryngologii dzieci i ginekologii.

W placówce działa oddział psychiatryczny, oferujący opiekę dzienną i stacjonarną, zespół specjalistów chirurgii plastycznej, Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych oraz zespół żywieniowy, oferujący opiekę żywionym dojelitowo.

Pracownie diagnostyczne wykonują badanie rezonansu magnetycznego, badania usg, ekg, echo serca, spirometrię, testy alergologiczne. Zabiegi chirurgiczne odbywają się w dwóch salach operacyjnych i trzech gabinetach zabiegowych.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt z NFZ ma wartość około 15 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, świadczeń zdrowotnych kontraktowanych odrębnie (żywienie dojelitowe) oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Centrum Medyczne Gizińscy działa od 1998 roku. Od 2008 roku funkcjonuje w nowej siedzibie, zajmując trzypiętrowy budynek po byłej szkole, przy ulicy Leśnej 9.