BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

CZ Tuchów: większy kontrakt na psychiatrię i chirurgię

Autor:
Dodano: 7.02.2013

Terapia chorób psychiatrycznych w oddziale dziennym i chirurgia naczyniowa. W tych specjalnościach wzrośnie liczba świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia dla pacjentów Centrum Zdrowia Tuchów. O 20 procent więcej pieniędzy przewidziano na działalność Dziennego Oddziału Psychiatrii.

Ośrodek przyjmuje dorosłych pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi  od ograniczonych zaburzeń depresyjnych, przez zaburzenia osobowości po chorych na schizofrenię. Na oddziale leczą się także pacjenci z zaburzeniami nerwicowymi czy upośledzeni w stopniu lekkim. To osoby, które wieczorem i w nocy mogą pozostawać w środowisku domowym, a z terapii korzystać jedynie w ciągu dnia. Są wśród nich także byli pacjenci zamkniętych oddziałów w Kobierzynie czy Straszęcinie, którym po terapii poprawił się stan zdrowia.

– Zachęcamy lekarzy i pracowników ośrodków pomocy społecznej  z terenu Pogórza do kierowania chorych  na specjalistyczne terapie, bo wiemy, że często pozostają one z własnymi problemami w zamkniętych środowiskach, co powoduje szybkie pogorszenie stanu zdrowia psychicznego – mówi szefowa Ośrodka Psychoterapii Elżbieta Grobecka. Chorzy korzystają z muzykoterapii i leczenia przez sztukę. Po zakończeniu zajęć mają możliwość spotkań w Klubie Pacjenta przy Tuchowskim Domu Kultury.

Ponadto w Centrum Zdrowia Tuchów o jedną czwartą zwiększono liczbę refundowanych przez Fundusz zabiegów naczyniowych, które będą wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia.  To jeden z tegorocznych priorytetów NFZ.
Niewielkie zwiększenia czy zmniejszenia kontraktów w granicach dwóch procent dotyczą kilku poradni, ale generalnie te zmiany się bilansują. – Dlatego po zsumowaniu ich, podobnie jak w przypadku oddziałów szpitalnych, finansowanie pozostaje na ubiegłorocznym poziomie – mówi prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka.  – Choć na wizytę u najbardziej obleganych specjalistów trzeba trochę poczekać, to jednak kolejki są mniejsze niż w sąsiednich placówkach medycznych – dodaje. 

Najkrótszy okres oczekiwania wynoszący obecnie od kilku dni do tygodnia dotyczy poradni:  ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii ogólnej dla dzieci, chirurgii onkologicznej, kardiologicznej dla dzieci, neonatologicznej, leczenia bólu, chorób metabolicznych, a także medycyny sportowej i rehabilitacyjnej.

Obecna wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2013 to 22,8 mln zł. Jest to prognoza, ponieważ za porody Fundusz płaci po przekazaniu dokumentacji. W roku 2012 wartość kontraktu wyniosła 21,5 mln zł. Prócz NFZ-u placówka osiąga także przychody z tytułu świadczeń komercyjnych.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi szpital, poradnie specjalistyczne, Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Z podstawowej opieki zdrowotnej oferowanej przez placówkę korzysta prawie 59 tysięcy pacjentów. Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Placówkę prowadzi spółka pracownicza.

Przeczytaj teraz

Scanmed Multimedis: nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Krakowie

Autor:
Dodano: 4.04.2013


W Szpitalu Św. Rafała w Krakowie, w Centrum Diagnostyki Obrazowej Scanmed Multimedis, uruchomiona została pracownia rezonansu magnetycznego. Jednostka została wyposażona w urządzenie wysokopolowe 1,5 T HDx, które pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu zaawansowanych badań.

Jednostka będzie pracowała w trybie całodobowym, świadcząc usługi zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla szpitala i klientów korporacyjnych, w tym ubezpieczycieli.

Szpital Św. Rafała jest prowadzony przez spółkę Scanmed S.A, należącą do Grupy Scanmed Multimedis. Dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym z 4 salami operacyjnymi, oddziałem intensywnej terapii oraz centralną sterylizatornią. Placówka świadczy usługi w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, kardiologii oraz kardiochirurgii, urologii, neurochirurgii i chirurgii plastycznej.

W skład Grupy Scanmed Multimedis wchodzą także spółki: Scanmed Multimedis S.A. realizująca usługi z zakresu opieki ambulatoryjnej, diagnostyki obrazowej oraz transportu medycznego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, spółka Medrun z dwoma wieloprofilowymi centrami medycznymi na terenie Warszawy i Wrocławia, Akamedik Services, realizująca usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Warszawy, Scanrent, odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomościami Grupy, oraz Scan Diagnostic.

Przeczytaj teraz

Grupa Lux Med otworzyła Akademię Zdrowia Psychicznego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.02.2023

Grupa Lux Med otworzyła Akademię Zdrowia Psychicznego Harmonii, która stanowi ważny krok w rozwoju i doskonaleniu umiejętności pracowników w ujęciu leczenia zaburzeń psychicznych oraz rozwiązywania problemów emocjonalnych. Nowa inicjatywa jest dedykowana przede wszystkim lekarzom psychiatrom oraz psychologom i psychoterapeutom. Pozwala na zapoznanie się z najnowszymi publikacjami, ale także dzielenie się doświadczeniami i praktyką w celu prowadzenia osób, które zgłaszają się po pomoc do placówek Grupy.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną na świecie, a tylko w Polsce choruje na nią 4 miliony osób . Jednak jednostek chorobowych, które zakwalifikowane są jako choroby o podłożu psychicznym, jest o wiele więcej, dlatego Grupa Lux Med zainicjowała powstanie Akademii Zdrowia Psychicznego.

Scanmed otwiera poradnię zdrowia psychicznego Scanmed Psyche

Akademia Zdrowia Psychicznego Harmonii jest przestrzenią edukacyjno-rozwojową dedykowaną przede wszystkim lekarzom psychiatrom oraz psychologom i psychoterapeutom, ale także lekarzom innych specjalizacji, zajmujących się zdrowiem psychicznym, jak i profilaktyką w tym obszarze. W Akademii lekarze mogą zapoznać się z najnowszymi publikacjami i informacjami oraz trendami diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych.

– W ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie możemy zaobserwować wzrost zachorowań na zaburzenia psychiczne. Pogarszają one jakość życia naszych pacjentów, ale także ich najbliższych. Dlatego dbanie o rozwój i stałe podnoszenie umiejętności wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego jest naszym obowiązkiem. Nasza Akademia  to przede wszystkim przestrzeń do pogłębiania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami praktycznymi – podkreśla Mariola Pilas-Kołodziej, dyrektor Centrów Medycznych Harmonia.

Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia przygotowała cykl szkoleń, webinarów i sympozjów pod przewodnictwem lekarzy specjalistów – dr hab. n. med. Sławomira Murawca, Głównego Eksperta ds. Psychiatrii w Akademii Zdrowia Psychicznego oraz mgr Małgorzaty Czyżewskiej – Kleczkowskiej, Koordynatora Zespołu Psychologów i Psychoterapeutów w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupa Lux Med.

– Wiedza dotycząca zagadnień zdrowia psychicznego, w tym psychiatrii i psychoterapii, zmienia się bardzo dynamicznie. Praktycznie stale dowiadujemy się czegoś nowego. Z drugiej strony warunki środowiskowe, społeczne, ekonomiczne i kulturowe, z jakimi mierzą się osoby zgłaszające się po pomoc profesjonalną, także ulegają ciągłym zmianom. Dlatego tak cenne i ważne jest zdobywanie nowej wiedzy i doskonalenie umiejętności praktycznych przez specjalistów ochrony zdrowia psychicznego. Akademia Zdrowia Psychicznego to miejsce wymiany doświadczeń i zdobywania przydatnej wiedzy, co przekłada się na skuteczność leczenia i różnych form terapii oferowanej przez specjalistów – wskazuje dr hab. n. med. Sławomir Murawiec.

Do udziału w Akademii zaproszono również lekarzy innych specjalizacji, którzy w ramach swojej praktyki poszerzają diagnostykę o zakres konsultacji czy badań z zakresu zdrowia psychicznego.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013 roku), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat.

Lux Med: trzecia poradnia Harmonia w Warszawie oficjalnie otwarta

Podczas pandemii Covid – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Grupa Lux Med Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego przez kolejne lata

Przeczytaj teraz

Fresenius: nowy budynek stacji dializ w Oświęcimiu

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 4.08.2021

Centrum Dializ Fresenius w Oświęcimiu przeniosło się do nowej siedziby, mieszczącej się w nowo wybudowanym obiekcie przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, przy ulicy Wysokie Brzegi 4. Stacja funkcjonuje w nowej siedzibie od 2 sierpnia 2021. 

Do tej pory stacja mieściła się na trzecim piętrze Centrum Medycznego przy ulicy Chemików. Zmiana lokalizacji podyktowana była nie tylko koniecznością rozbudowy ośrodka, ale była także związana z koniecznością zaspokojenie rosnących potrzeb pacjentów z całego regionu, dotyczących zapewnienia koordynowanej opieki nefrologicznej.

Stacja dializ w Oświęcimiu rozpoczęła działalność w 2003 roku i początkowo leczyła kilkunastu pacjentów. Dziś jest ich 100. 

W porozumieniu z władzami ZOZ w Oświęcimiu w 2020 roku rozpoczęto więc budowę nowego, większego, wolnostojącego obiektu, zlokalizowanego na terenie szpitala. To do niego przenieśli się pacjenci i pracownicy stacji dializ.  

-Liczba pacjentów wymagających leczenia nerkozastępczego z powodu niewydolności nerek wzrasta każdego roku. Związane jest to przede wszystkich z coraz bardziej powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie czy otyłość. Najnowsze badania pokazują jednak, że także przechorowanie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 może trwale uszkodzić nerki – mówi dr Tomasz Prystacki, prezes zarządu Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o. – Bardzo się cieszę, że w Oświęcimiu możemy przyczynić się do jeszcze lepszego zabezpieczenia specjalistycznego leczenia dla mieszkańców regionu. Bycie integralną częścią sytemu opieki zdrowotnej jest wpisane w naszą strategię, a obecność w ZOZ w Oświęcimiu i możliwość współpracy ze szpitalem jest dla nas dużym wyróżnieniem, które spożytkujemy dla dobra pacjentów. 

Nowy budynek stacji dializ to bardzo nowoczesny, parterowy obiekt. Powierzchnia użytkowa stacji dializ to prawie 700 mkw., czyli o prawie 300 mkw. więcej niż było w poprzedniej lokalizacji. 

Czytaj także: Fresenius Nephrocare Polska włącza w swoje struktury NZOZ Intermed >>>

Dzięki tej inwestycji w oświęcimskiej stacji dializ będzie mogło docelowo leczyć się nawet 150 pacjentów. Nowe centrum dializ posiada 3 sale dializacyjne, w których jest miejsce na 25 stanowisk do dializ, wydzieloną poradnię nefrologiczną, szatnie dla pacjentów i personelu, pokój odpoczynku oraz pomieszczenia techniczne, w tym magazyny. W ośrodku zainstalowana jest klimatyzacja, a pacjenci podczas dializ mogą oglądać telewizję na podwieszanych pod sufitem telewizorach.  

Nowa stacja będzie leczyć pacjentów według światowych wysokich standardów, na podstawie kontraktu z NFZ. Zmianą, którą na pewno odczują pacjenci, będzie większy komfort leczenia i pobytu w stacji. Pacjenci i personel mogą być zadowoleni z nowoczesnego i miłego dla oka wystroju, przestronnych pomieszczeń czy infrastruktury sanitarnej.  

Przeprowadzka pozwoli na lepszą organizację procesu leczenia pacjentów. Ich stały grafik leczenia, wymagający trzech wizyt w tygodniu w ośrodku pozostaje niezmieniony, co pozwoli na bezpieczne i płynne przejście z jednego do drugiego ośrodka, a większa liczba stanowisk dializacyjnych zapewni wszystkim pacjentom możliwość leczenia w obrębie trzech zmian dializacyjnych w godzinach 7:00 – 23:00 z wyłączeniem dializ prowadzonych w godzinach nocnych, co było dużym obciążeniem dla pacjentów oraz personelu.  

-Pacjenci cieszą się z przeprowadzki. Dla nich to tylko zmiany na lepsze: większa wygoda przy zachowaniu tej samej jakości leczenia oraz doświadczony i zorientowany w ich sytuacji zdrowotnej personel w nowym, doskonale wyposażonym budynku – mówi dr Magdalena Sobaszek-Pitas, nefrolog i ordynator Centrum Dializ Fresenius w Oświęcimiu.  

Nowy obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – są tu poręcze dla niepełnosprawnych pacjentów, specjalna rampa pozwala na swobodny wjazd wózków inwalidzkich. Ten wysoki standard wyposażenia można spotkać we wszystkich obiektach Centrum Dializ Fresenius Polsce. 

Czytaj także: Fresenius podsumował 13. edycję kampanii promującej transplantację >>>

Fresenius Medical Care jest największym na świecie dostawcą produktów i usług dla osób z chorobami nerek, z których około 3,7 miliona na całym świecie regularnie poddawanych jest leczeniu dializami.  

Dzięki sieci 4.000 stacji dializ Fresenius Medical Care zapewnia leczenie dializami 346 tysiącom pacjentom na całym świecie. Fresenius Medical Care jest również wiodącym dostawcą produktów do dializy, takich jak aparaty do dializ lub dializatory. Oprócz podstawowej działalności firma świadczy powiązane usługi medyczne w zakresie koordynowanej opieki medycznej. 

W Polsce Fresenius Medical Care Polska S.A. jest obecny od prawie 30-tu lat. Produkty firmy do hemodializy i dializy otrzewnowej wykorzystywane są w większości stacji dializ na terenie całej Polski, zarówno w ośrodkach publicznych, jak i niepublicznych.  

Obecnie Fresenius Medical Care świadczy usługi dializacyjne poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska, która tworzy największą w Polsce sieć placówek dializacyjnych – Centrum Dializ Fresenius. Wszystkie zabiegi wykonuje na podstawie kontraktu z NFZ.  

Przeczytaj teraz

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny: kolejny rok straty

Autor:
Dodano: 20.05.2014


Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, spółka z Grupa Kapitałowej Swissmed, rok 2013 zamknęła przychodami netto ze sprzedaży w wysokości 17 860 tys. zł Spółka zanotowała stratę wielkości 2 286 tys. zł.

W roku 2012 przychody spółki wyniosły 19 471 tys. zł, strata – 3 703 tys. zł. Rok obrotowy spółki liczony jest od 1 kwietnia do 31 marca.

Spółka prowadzi 3 placówki – przy ulicy Wileńskiej i M. Skłodowskiej w Gdańsku oraz przy Armii Krajowej w Gdyni. Oferuje konsultacje specjalistyczne, zabiegi operacyjne, diagnostykę. Sprzedaje abonamenty indywidualne oraz dla firm.

Grupa Swissmed składa się również ze spółek Swissmed Centrum Zdrowia S.A., która oferuje między innymi usługi szpitalne i ambulatoryjne finansowane ze środków NFZ, Swissmed Nieruchomości oraz Swissmed Development.

Przeczytaj teraz

I Kongres Zdrowia Pracodawców RP: propozycje rozwiązań propacjenckich w systemie opieki zdrowotnej

Autor:
Dodano: 30.09.2016

Wprowadzenie obowiązku publikowania przez szpitale wyników leczenia, wyrównanie nierówności w dostępie do świadczeń zdrowotnych i udział przedstawicieli reprezentacji środowisk pacjenckich we wszystkich ciałach doradczych Ministerstwa Zdrowia to główne przekazy panelu „Nie zauważasz nas” zorganizowanego podczas I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP. Panel prowadziła Agnieszka Szpara, prezes Affidea.

W trakcie panelu przy jednym stole spotkali się przedstawiciele środowiska pacjenckiego, medycznego oraz władz szpitali. Sesja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy – wśród których znaleźli się między innymi Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia, Dorota Czudowska, senator RP i lekarz onkolog zaangażowana w sprawy pacjenckie, Grzegorz Błażewicz, zastępca Rzecznika Praw Pacjenta jak również ks. Dr Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.  Ekspertem w panelu był profesor Mirosław Dziuk, który podnosił kwestie zaufania pacjentów do lekarzy.

System  opieki zdrowotnej w  Polsce ma swoją wieloletnią historię zmian i ewolucji w  różnych kierunkach. Fundamenty  stworzone  ustawowo  w 1995 roku wykreowały  rzeczywistość płatnika publicznego, świadczeniodawców  i  regulatora, które w obliczu   największych wyzwań  globalnej ekonomii po ponad 20 latach funkcjonowania wymagają   radykalnej zmiany. 

Podczas dyskusji przedstawione zostały oczekiwania pacjentów polegające na wypracowaniu najlepszych wzorców opieki. Stan obecny bardzo często pacjenci określają mianem „przedmiotowego”. Wiele środowisk zapomina, że medycyna funkcjonuje dla ludzi i ostatecznie to pacjent weryfikuje skuteczność procesu terapeutycznego. Ponadto  dobrze   funkcjonujący system opieki zdrowotnej to inwestycja we współczesne społeczeństwo i przyszłe pokolenia Polaków.

Uczestnicy konferencji wyrazili niepokój spowodowany przedmiotowym traktowaniem pacjenta.

– Chcielibyśmy, aby pacjent poczuł się podmiotem działania, a nie przedmiotem jak często bywa – alarmowała Mariola Dudziak, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wałbrzychu. Nawiązała również do wspólnej odpowiedzialności za zdrowie, a co za tym idzie do konieczności powstania większej ilości akcji edukacyjnych mających na celu promocję zdrowia. Jej zdaniem na ogólny stan zdrowia człowieka ma wpływ wiele czynników, w tym system ochrony zdrowia ma przełożenie wyłącznie w niewielkiej skali, dlatego  kluczowe   jest, aby podnoszenie środków współgrało ze wzrostem nakładów na promocję zdrowia. Ta teza spotkała się z przychylnością senator Doroty Czudowskie, która wyraziła poparcie dla tego pomysłu i wskazała, że rozpoczęła się właśnie współpraca Ministerstwa Zdrowia z mediami publicznymi mająca na celu promocję profilaktyki i zdrowego trybu życia.

– Całość opiera się na trzech elementach: informacja, edukacja i współpraca – podkreślała senator Czudowska.

Agata Polińska z fundacji Alivia podkreśliła w swojej prezentacji, że w Polsce brakuje pomiarów efektywności leczenia i podnoszenia świadomości skutków postępowania medycznego. Ministerstwo Zdrowia  oraz  Narodowy  Fundusz   Zdrowia  kreując  politykę   zdrowotną  w  obszarze onkologii,  w niewielkim stopniu uwzględniają specyfikę tego obszaru oraz znaczenie jakości i efektywności w zapewnieniu pacjentom odpowiedniej opieki. Konieczne zdaniem Agaty Polińskiej jest w takim razie opracowanie wskaźników badania skuteczności i jakości procesów terapeutycznych, zwłaszcza w kontekście leczenia onkologicznego jak również publikowanie przez szpitale wyników leczenia oraz porównywanie ośrodków. Dla pacjenta jest to niezbędny czynnik do podjęcia decyzji, w którym ośrodku powinien się leczyć.

Część panelową uzupełniły wypowiedzi decydentów obecnych na sali. Grzegorz Błażewicz, zastępca Rzecznika Praw Pacjenta zaakcentował, że trzeba nakierować myślenie na pacjenta, aby był on w centrum zainteresowania.

– Zdrowy pracownik, to wydajny pracownik, który będzie w pełni służył pracodawcy – zaznaczał Grzegorz Błażewicz. O tym, że potrzebne są zmiany w podejściu do pacjenta alarmowali również decydenci.  Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia  podkreślił, że konieczne są oddolne inicjatywy, które wspierałyby działania Ministerstwa Zdrowia. Zaznaczył, że resort ma za zadanie służyć pacjentom. Organizacje pacjenckie są bardzo rozproszone, dlatego potrzebny jest duży reprezentatywny   partner   do   rozmów,   który   w   natłoku  informacji potrafiłby wybrać  zadania niezwłoczne do realizacji. Tak jak na   przykład włączenie niektórych badań do obowiązkowej diagnostyki pacjentów.

Debatę uzupełniły dane podane przez profesora Mirosława Dziuka, kierownika Zakładu Medycyny Nuklearnej Wojskowego Instytutu Medycznego i kierownika Mazowieckiego Centrum PET-CT Affidea  pokazujące spadek zaufania społecznego do lekarzy.

– Najskuteczniejszym mechanizmem, który buduje  takie zaufanie, jest danie pacjentowi   możliwości dokonania wyboru nie tylko świadczeniodawcy, ale również lekarza w ramach systemu publicznego. Pacjent musi zmierzyć się nie tylko z chorobą, ale również z systemem, dlatego tak bardzo potrzebuje wsparcia i ze strony lekarza, i ze strony instytucjonalnej. Pacjent musi być w centrum uwagi i skupić się na leczeniu  – podkreślił profesor Mirosław Dziuk. Przekonywał ponadto, że aby zagwarantować najefektywniejszą pomoc chorym trzeba dokonać analizy procesu diagnostyczno-leczniczego pod kątem jego zgodności ze standardami leczniczymi. Nie powinien przejść bez echa również fakt dotyczący nierówności w dostępie do świadczeń zdrowotnych. Skupienie leczenia w dużych ośrodkach medycznych nie zawsze jest korzystne dla pacjentów z mniejszych miejscowości.

Agnieszka Szpara, prezes Affidea  na koniec powiedziała, że przedstawione postulaty przygotowane na podstawie tego spotkania zostaną wysłane do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o rozpatrzenie i ewentualne wdrożenie w życie. W trakcie debaty zarówno środowisko lekarzy i pacjentów, jak i przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia zadeklarowali swoją gotowość do kontynuowania dialogu.

Po  panelu  wypracowana  zostanie swego rodzaju „Biała Księga” mająca na celu zebranie   listy postulatów  organizacji pacjenckich oraz przedstawienie alternatywnych rozwiązań możliwych do wdrożenia w systemie opieki zdrowotnej.
 

Przeczytaj teraz