Bydgoszcz: nowa placówka Vitalabo

0
389

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły 6 marca 2017 roku nowy punkt pobrań, który zlokalizowany jest w Bydgoszczy, przy ulicy Przyjaznej 13. Jest to już dwudziesta placówka Vitalabo w tym mieście.

Oprócz punktów pobrań w Bydgoszczy działa także centralne laboratorium Vitalabo zlokalizowane przy ulicy gen. J. Hallera 2E.

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i ponad 70 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są także w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu,  w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w 35 miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Placówki Vitalabo oferują wszystkie badania podstawowe oraz szeroki panel badań specjalistycznych, zarówno na podstawie skierowań z NFZ, jak i komercyjnie.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria: Vita oraz Amimed.