Bydgoszcz: nowe usługi w Centrum Medycznym „Zachód”

0
260

Centrum Medyczne „Zachód” z Bydgoszczy od sierpnia 2016 oferuje konsultacje w zakresie reumatologii. Nowa poradnia świadczy usługi komercyjne. Przyjmuje w niej konsultant wojewódzki w dziedzinie reumatologii dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Centrum Medyczne „Zachód” oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, leczenie stomatologiczne i protetykę, zabiegi w zakresie chirurgii i ginekologii wykonywane  w trybie jednego dnia, a także zabiegi rehabilitacyjne. Placówka zapewnia także dostęp do badań diagnostycznych i laboratoryjnych.

Centrum świadczy usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2016 ma wartość ponad 2 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, leczenia stomatologicznego oraz leczenia szpitalnego (zabiegi „jednego dnia” w zakresie chirurgii ogólnej i ginekologii).

W 2007 roku Centrum wdrożyło system zarządzania jakością ISO 9001 : 2000 w zakresie świadczonych usług. W 2010 roku w wyniku ponownej recertyfikacji otrzymało certyfikat ISO 9001 : 2008.

Centrum Medyczne „Zachód” powstało w 2003 roku w wyniku prywatyzacji byłej Przychodni Rejonowej „Czyżkówko”. Jest prowadzone przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której prezesem jest lekarz Wojciech Matraś,