Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Carolina Medical Center: nowy ordynator kliniki ortopedii i medycyny sportowej

2016-05-18

Od 1 czerwca 2016 roku funkcję kierownika medycznego kliniki ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center obejmuje dr Łukasz Luboiński. Dr Luboiński  przejmuje obowiązki dotychczasowego ordynatora dr Roberta Śmigielskiego.

Nowy ordynator dr Łukasz Luboiński jest doświadczonym ortopedą i traumatologiem. Do tej pory związany był między innymi z Departamentem Medycyny Sportowej CSK MSWiA, Kliniką Reumoortopedii oraz oddziałem ortopedii i traumatologii Szpitala MSWiA. Był także konsultantem ortopedycznym KP Legia, lekarzem Polskiego Związku Pływackiego, lekarzem zawodów WTA J&S Cup. Obecnie opiekuje się zawodnikami Polskiego Związku Koszykówki. Jest pomysłodawcą i założycielem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Dr Luboiński jako kierownik zespołu lekarskiego Carolina Medical Center będzie odpowiedzialny między innymi za zarządzanie kadrą lekarską kliniki, tworzenie standardów pracy personelu medycznego oraz  zarządzanie blokiem operacyjnym i oddziałem szpitalnym.

– Carolina Medical Center to dzisiaj jeden z największych i najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych z dużym ponad 200 osobowym zespołem. Klinika od lat pracuje na opinię ośrodka  będącego wzorcem do naśladowania dla innych placówek medycznych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Dołączenie do tego zespołu jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i wyzwaniem. Cieszę się, że obejmuję stanowisko kierownika medycznego, jak również ordynatora w momencie bardzo intensywnego rozwoju kliniki – powiedział dr Łukasz Luboiński.

– Rozwój linii szpitalnej jest dla nas bardzo ważny, a Carolina Medical Center to główny ośrodek, wokół którego poszerzamy nasze kompetencje z zakresu ortopedii i medycyny sportowej. Bardzo zależy nam na rozwoju CMC, a kompetencje i renoma dr Luboińskiego wśród pacjentów i lekarzy z pewnością przybliżą nas do realizacji tego celu – powiedziała Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

– Najbliższe lata to dla CMC czas inwestycji w specjalistyczny sprzęt, remonty bloku operacyjnego, tworzenie szans rozwoju dla kadry medycznej i uruchamianie nowych ośrodków kompetencji, takich jak Centrum Leczenia Bólu, które powstanie jeszcze w tym miesiącu. Wyzwań jest wiele, ale jestem przekonana, że dr Luboiński to właściwy człowiek na właściwym miejscu – powiedziała Izabella Murawska, prezes Carolina Medical Center.

Nowy ordynator Carolina Medical Center specjalizuje się  w ortopedii i traumatologii sportowej.  Jest międzynarodowym instruktorem technik artroskopowych, a główny obszar jego zainteresowań to między innymi rekonstrukcje wielowięzadłowe w obrębie kolan, osteotomie korekcyjne, leczenie urazów tkanek miękkich ścięgien i więzadeł, w tym przezskórna plastyka ścięgna Achillesa i leczenie zachowawcze uszkodzeń tego ścięgna.

Prywatnie dr Luboiński jest ojcem trójki dzieci i pasjonatem wind i kitesurfingu.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu  i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia specjalistów między innymi w zakresie ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii, rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną, działa tutaj całodobowe ambulatorium urazowe, oferowane są konsultacje specjalistyczne, diagnostyka obrazowa i funkcjonalna, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitacja, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Klinika ma bardzo duże doświadczenie w medycynie sportowej. Jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego. Placówka została także wybrana przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012, a Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wyróżniła ją tytułem FIFA Medical Clinic of Excellence.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.
 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »