Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Carolina Medical Center podsumowała dorobek naukowy

2018-01-09

Zespół składający się z lekarzy ortopedów, radiologów, a także fizjoterapeutów i studentów, należących do Koła Naukowego przy Carolina Medical Center, w roku 2017 zgłosił 24 prowadzone równolegle projekty naukowe.

Wiele z nich prowadzonych było we współpracy ze znanymi uczelniami -  z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Warszawską, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Zakładem Medycyny Regeneracyjnej Centrum Onkologii, Centrum Edukacji Medycznej, Pittsburgh University, Imperial Collage of London, Harvard Medical School oraz we współpracy z największymi Towarzystwami Naukowymi: European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery & Arthroscopy i International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine, jak również Polskim Towarzystwem Artroskopowym.

W 2017 roku specjaliści z Carolina Medical Center opublikowali rozdziały w czterech międzynarodowych książkach oraz trzy artykuły w międzynarodowych czasopismach naukowych o wysokim IF. Nadal trwają także prace nad kolejnymi publikacjami – siedem jest w trakcie przygotowywania. Sukcesem Działu Nauki CMC była również organizacja sześciu kilkugodzinnych szkoleń dotyczących pisania artykułów naukowych.

Z funduszy Działu została także sfinansowana roczna prenumerata i dostęp online jednego z najwyżej impaktowanych, ortopedycznych czasopism naukowych na świecie American Journal of Sports Medicine. Dział Nauki sfinansował także zakup aparatu TELOS, służącego do obiektywnej oceny niestabilności stawu kolanowego czy skokowego.

W sumie w ciągu roku przedstawiciele kliniki brali czynny i bierny udział w aż 164 sympozjach, konferencjach i kursach na całym świecie.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów z zakresu ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Na początku listopada 2017 roku Carolina Medical Center została partnerem Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie. W ramach współpracy utworzony został kierunek - trener przygotowania motorycznego. Specjaliści Carolina Medical Center poprowadzą wykłady, kursy instruktorskie i trenerskie.

Carolina Medical Center obejmuje także specjalistyczną opieką tancerzy Baletu Narodowego i członków kadr narodowych wielu dyscyplin sportu. Placówka jest certyfikowana przez władze światowego futbolu jako FIFA Medical Clinic of Excellence.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce. Grupa Lux Med  jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »