Centrum Sanmed otworzyło hospicjum domowe

0
357

Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed z Ryk (województwo lubelskie) rozszerzyło zakres usług o hospicjum domowe. Usługi są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Od lipca 2017 placówka oferuje także leczenie stomatologiczne w ramach kontraktu z NFZ.

Cały kontrakt placówki z NFZ na rok 2017 ma wartość prawie 1,4 mln zł. i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie alergologii, dermatologii, neurologii, ginekologii i położnictwa, ortopedii i traumatologii, otolaryngologii, urologii, chirurgii ogólnej, psychiatrii oraz badań endoskopowych.  W ramach NFZ finansowana jest opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, leczenie stomatologiczne oraz rehabilitacja lecznicza, a także podstawowa opieka zdrowotna.

Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed jest największą specjalistyczną przychodnią w Rykach. Oprócz usług finansowanych przez NFZ oferuje także usługi komercyjne. Działa tutaj poradnia medycyny pracy, oferowane są badania diagnostyczne.

Placówka od 2009 roku zajmuje budynek w centrum miasta, przy ulicy Żytniej 16. Wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, w tym między innymi w aparat RTG, pantomograf RTG, aparat do zdjęć punktowych, aparat USG, video-gastroskop, video-kolonoskop, spirometr, aparat holterowski, aparat do komputerowego badania wzroku. W placówce znajduje się też laboratorium analityczne.

Właścicielem placówki jest Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed A.D. Kołodziejek Sp. cywilna.