Centrum Zdrowia Tuchów: kontrakt na nową poradnię

0
496

Poradnia stomatologiczna Centrum Zdrowia Tuchów, działająca od końca marca 2018 roku w Olszynach, od 1 lipca 2018 roku będzie oferować świadczenia finansowane przez NFZ. Poza tym poprawi się opieka dentystyczna w samym Tuchowie  i w Wierzchosławicach.

Kontrakt dotyczący poradni w Olszynach będzie obowiązywać do połowy 2023 roku. W wyniku jego realizacji lekarz specjalista będzie tam udzielał świadczeń ogólnostomatologicznych w wymiarze połowy etatu. Zapisy kontraktu nie wykluczają przyjmowania dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Poradnia jest przygotowana do leczenia dzieci i młodzieży, a gabinet zyskał formę przyjazną dla najmłodszych. Przewidziano tam możliwość przeprowadzenia zajęć nauki higieny jamy ustnej.

Wśród dostępnych w placówce świadczeń jest stomatologia zachowawcza, protetyka czy usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym.

Rozstrzygnięcia konkursów NFZ skutkować będą także poszerzeniem możliwości terapeutycznych w zakresie stomatologii w samym Tuchowie, gdzie liczba udzielonych świadczeń zwiększy się o prawie 30 procent. Natomiast o kilkanaście procent wzrośnie także wysokość kontraktu, w wyniku którego opieka stomatologiczna świadczona jest w Centrum Zdrowia Wierzchosławice.

W poradniach stomatologicznych w miejscowościach: Siemiechów, Ciężkowice, Jastrzębia i  Bruśnik liczba zakontraktowanych usług nie zmieni się i będzie taka sama jak w pierwszym półroczu 2018 roku. Liczba porad została także utrzymana w poradni chirurgii stomatologicznej w Tuchowie.

W roku 2017 poradnie stomatologiczne Centrum Zdrowia Tuchów udzieliły  ponad 19 tysięcy świadczeń, w tym w samych Tuchowie – ponad 8 tysięcy,  a w Wierzchosławicach – prawie 4 tysiące.

Centrum Zdrowia Tuchów, działające w gminie wiejsko-miejskiej Tuchów, w powiecie tarnowskim, prowadzi zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia a także dział rehabilitacji.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum nie znalazło się na liście placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali. Placówkę prowadzi spółka pracownicza.