Chorzów: nowe zabiegi w Novia Med

0
510

Novia Med z Chorzowa rozszerzyła zakres usług w zakresie diagnostyki urologicznej o zabiegi cystoskopii. Cystoskopia jest niezbędnym badaniem diagnostycznym pozwalającym na stwierdzenie zmian w pęcherzu moczowym.

Badanie to jest szczególnie stosowane przy podejrzeniach guza lub kamicy pęcherza moczowego, krwiomoczu, nawracającego zapalenia pęcherza czy wad rozwojowych.

Novia Med prowadzi w Chorzowie placówkę przy ulicy Paderewskiego 34. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenie stomatologiczne, rehabilitację, diagnostykę oraz medycynę pracy. Novia Med prowadzi też gabinet dentystyczny w Katowicach przy ulicy Brzozowej.

Większość usług placówki jest finansowana przez NFZ. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2015 wynosiła ponad 1 mln zł i dotyczyła rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Novia Med współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Novia sp. z o.o., właściciel placówki,  należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.