BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Penta Investments: nabycie aptek Mediq

Autor:
Dodano: 9.08.2013

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, kupuje pteki Mediq, zarządzane dotychczas przez grupę ACP Pharma. Penta Investments jest większościowym udziałowcem EMC Instytut Medyczny S.A., największego w Polsce właściciela szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych.

Transakcja zakupu aptek Mediq jest częścią procesu sprzedaży ACP Pharma SA, w którym Penta bierze udział w partnerstwie z firmą Neuca SA. Po jej sfinalizowaniu polska część sieci aptek należących do Penta, będzie liczyć blisko 300 punktów i stanie się drugim największym podmiotem na rynku aptecznym w Polsce. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji wyniesie 224 miliony złotych.
– W wyniku nabycia aptek Mediq w Polsce – sieć aptek Dr.Max z portfolio Penta zajmie jedną z czołowych pozycji na rynku polskim. W kolejnych miesiącach będziemy koncentrować się na konsolidacji nowo przejętych sieci aptek. Naszym celem jest zaoferowanie klientom jak największej i najlepszej oferty usług i świadczeń – mówi Eduard Matak, Partner Penta Investments, zarządzający inwestycjami w sektorze opieki zdrowotnej.

Dr.Max jest jedną z najbardziej znaczących spółek portfelowych Penta. W wyniku tej transakcji Dr.Max wzmocni istotnie swoją pozycję na polskim rynku i przyspieszy ekspansję w kraju.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 r., działającą w sektorach private equity i real estate. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen – należącym do partnerów, jedynych udziałowców firmy. Całkowita wartość aktywów Penta wyniosła w 2012 r. 5,9 mld euro. Spółki portfelowe Penta zapewniają ponad 33.000 miejsc pracy, a ich łączne przychody wyniosły w 2012 r. 4,4 mld euro. Penta inwestuje w sektorach: detalicznym, ochrony zdrowia, lotniczym, budowy maszyn i narzędzi, rozrywkowym oraz w projekty bankowe. W 2005 r. Penta rozpoczęła inwestycje w segmencie nieruchomości i obecnie realizuje projekty w Czechach i na Słowacji oraz planuje rozwijać portfolio nieruchomości w Polsce. Firma działa w ponad 10 krajach Europy i ma biura w Pradze, Bratysławie, Warszawie i Monachium. Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr. Max i Clar System.

Przeczytaj teraz

MEDI-system: konkurs dla studentów pielęgniarstwa

Autor:
Dodano: 3.03.2017

Lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce, MEDI-system zaprasza studentów ostatniego roku pielęgniarstwa do udziału w konkursie. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prezentacji na temat  potrzeb pielęgnacyjnych osób starszych.

Dla autorów czterech najlepszych prac zostanie ufundowana nagroda – wyjazd do Paryża. Podczas 3-dniowego pobytu uczestnicy będą mieli okazję poznać nowoczesne ośrodki Grupy Orpea, zwiedzić stolicę Francji oraz wziąć udział w uroczystej kolacji.

– Z  kilkunastoletnią historią i siecią ośrodków opiekuńczo-leczniczo-rehabilitacyjnych,     MEDI-system jest liderem w stacjonarnej opiece długoterminowej. Oferujemy ponad 700   miejsc dla seniorów w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. W ciągu kilku najbliższych lat nasze nowoczesne placówki pojawią się w największych polskich miastach,  między innymi w Poznaniu, gdzie wkrótce powstanie największe w Polsce kompleksowe centrum opieki nad seniorem. Od 2016 roku jesteśmy częścią europejskiej sieci Orpeha, obecnej w branży od 25 lat, z potencjałem ponad 700 domów opieki i klinik rehabilitacyjnych   w Europie. Chcemy włączać studentów pielęgniarstwa w proces budowania standardów opieki długoterminowej w Polsce, a tym samym dać im możliwość poznania najlepszych, europejskich rozwiązań w tym obszarze – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system.

Konkurs trwa od 1 marca do 23 kwietnia 2017 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 12 maja 2017, podczas Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Szczegóły konkursy dostępne są na stronie www.medisystem.pl.

MEDI-system świadczy usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji. Firma powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opieki długoterminowej skorzystało dotychczas ponad 10 000 pacjentów.

Usługi MEDI-system są kierowane do osób starszych, wymagających wsparcia i pomocy w codziennym życiu oraz pacjentów, którzy zakończyli pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.  

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii.
 

Przeczytaj teraz

Sopot: Invicta zbuduje kompleksowe centrum medyczne

Autor:
Dodano: 13.01.2016

Spółka Invicta Nieruchomości kupiła działkę w Sopocie przy ulicy Polnej 64, na której powstanie Europejskie Centrum Rodziny. Kosz zakupu działki wyniósł około 10 mln zł. Powierzchnia kupionej działki wynosi 11 184 mkw. Placówka będzie oferować szeroki zakres usług medycznych.

W Centrum będzie prowadzona działalność diagnostyczna i lecznicza: ambulatoryjna i zabiegowa, będą tam funkcjonowały kliniki i laboratoria medyczne, szpital położniczo-ginekologiczny, centrum diagnostyki jednego dnia z przychodnią i apteką oraz ośrodek rehabilitacji dla osób z problemami ruchu a także ośrodek szkoleniowy dla lekarzy, położnych i pielęgniarek.

W ramach planowanej inwestycji utworzone zostanie także Centrum Diagnostyki Jednego Dnia, w którym pacjenci będą mogli korzystać z takich procedur jak między innymi badania USG, RTG, mammografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz z diagnostyki laboratoryjnej i konsultacji medycznych. Planowane jest powstanie ośrodka rehabilitacyjnego dla pacjentów z dysfunkcjami ruchu po urazach, udarach, wylewach, wypadkach, operacjach ortopedycznych, ze szczególnym uwzględnieniem bólów kręgosłupa. W Centrum prowadzone mają być programy odnowy biologicznej i uaktywnienia osób starszych.

Invicta działa na rynku od 15 lat. Prowadzi kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Prowadzi także laboratorium genetyczne, zajmujące się badaniami zarodków pod kątem nieprawidłowości genetycznych. Oferta Laboratorium obejmuje również badania DNA dorosłych w kierunku nieprawidłowości i predyspozycji genetycznych oraz diagnostykę materiału z poronień.

Przeczytaj teraz

Profesor Beata Śpiewankiewicz dołączyła do specjalistów Szpitala Medicover

Autor:
Dodano: 20.09.2016

Jedna z najbardziej cenionych w Polsce ekspertek z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, profesor nauk medycznych Beata Śpiewankiewicz dołączyła do zespołu Szpitala Medicover w Warszawie. Swoją współpracę z tą placówką rozpoczęła w połowie września 2016 i objęła w niej stanowisko kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa.

Profesor Beata Śpiewankiewicz to znana postać w świecie medycyny i wielokrotnie nagradzana specjalistka oraz naukowiec. Aż siedmiokrotnie otrzymała wyróżnienie od rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nagrodę zespołową ministra zdrowia za współautorstwo podręcznika. Posiada wiele odznaczeń, wśród nich Srebrny Krzyż Zasługi i Medal Edukacji Narodowej.

– Pani profesor to świetny fachowiec. Jej nazwisko i doskonała opinia, jaką cieszy się w środowisku są znane nie tylko wśród lekarzy, ale przede wszystkim także i pacjentów. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że udało się pozyskać ją do naszego zespołu i zaprosić do objęcia stanowiska kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa – mówi Małgorzata Jarzębska, dyrektor ds. medycznych Szpitala Medicover. – Jestem pewna, że pani profesor wniesie do naszego szpitala nie tylko ogrom wiedzy, ale też praktyczne doświadczenie, które pozwoli nam na rozwój oraz jeszcze lepszą opiekę nad naszymi pacjentami – dodaje.

Zanim profesor Beata Śpiewankiewicz dołączyła do specjalistów Szpitala Medicover, była wieloletnim członkiem Rady Naukowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest też autorką oraz współautorką ponad 300 pozycji naukowych. Do tego może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywała m.in. w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, którą kierowała przez prawie pięć lat upowszechniając leczenie fotodynamiczne i wprowadzając wysokospecjalistyczną procedurę dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej w warunkach hipertermii.

– Objęcie stanowiska kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Medicover to dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie, któremu postaram się sprostać najlepiej, jak potrafię. Mam nadzieję, że pozwoli ono doskonalić opiekę nad pacjentkami przez doświadczony zespół lekarzy, położnych i pielęgniarek, co w mojej opinii przyczyni się do zapewnienia kompleksowego postępowania medycznego na najwyższym poziomie – mówi profesor Beata Śpiewankiewicz, nowa kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Medicover.

Szpital Medicover działa od 2010 roku na warszawskim Wilanowie. Grupa Medicover posiada także w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

 

Przeczytaj teraz

Studenci mogą kwalifikować do szczepień i je wykonywać

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 19.07.2021

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia studenci piątego roku kierunku lekarsko-dentystycznego oraz absolwenci studiów na kierunku lekarskim, lekarsko-dentystycznym oraz studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo mogą przeprowadzać kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciwko Covid-19 oraz wykonywać te szczepienia.

Dotyczy to również absolwentów studiów w okresie 6 miesięcy od ich ukończenia, co uwzględnia czas potrzebny na uzyskanie uprawień zawodowych i nadanie prawa wykonywania zawodu. 

Zakłada się, że osoby, które ukończyły studia, podobnie jak studenci, będą przeprowadzać szczepienia ochronne przeciwko Covid-19 pod nadzorem lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki, położnej, felczera, ratownika medycznego lub higienistki szkolnej. 

Czytaj także: Lux Med wykonał ponad 240 tysięcy szczepień>>>

Podtrzymany został warunek uprawnienia do kwalifikowania do szczepień dla absolwentów po uzyskaniu dokumentu potwierdzającego umiejętności w tym zakresie, wydanego przez uczelnię.

Przepisy wprowadzono w związku z dużym zapotrzebowaniem na osoby przeprowadzające kwalifikację do szczepień ochronnych przeciwko Covid-19 i wykonujących te szczepienia.  

Rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko Covid-19 zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 13 lipca 2021 roku (poz. 1273). Weszło w życie 14 lipca 2021. 

Link do rozporządzenia>>> 

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2015-03-23

Autor:
Dodano: 20.03.2015
Przeczytaj teraz