Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

CM Karpacz: poradnia rehabilitacyjna w ramach NFZ

2017-10-11

W Centrum Medycznym Karpacz od 2 października 2017 roku rozpoczęła działalność poradnia rehabilitacyjna, która oferuje świadczenia finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Poradnia funkcjonuje trzy razy w tygodniu i oferuje również konsultacje komercyjne.

Poradnia znajduje się w budynku głównym Centrum Medycznego Karpacz przy ulicy Myśliwskiej 13.

Kontrakt placówki z NFZ na rehabilitację leczniczą wynosi 2,8 mln zł. Natomiast cały kontrakt Centrum Medycznego Karpacz zawarty z NFZ na rok 2017 ma wartość 13,4 mln zł. Kontrakt dotyczy także świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu osiem oddziałów szpitalnych, przychodnię POZ, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne. Od 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora. Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

W ośrodku prowadzone są staże kierunkowe przeznaczone dla lekarzy specjalizujących się w alergologii i chorobach płuc. Centrum organizuje też sympozja naukowe dotyczące aktualnych kierunków pulmonologii.
 

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »