BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Suchy Bór: ośrodek rehabilitacji leczniczej na sprzedaż

Autor:
Dodano: 21.10.2017

Stobrawskie Centrum Medyczne z siedzibą w Kup (województwo opolskie) sprzedaje ośrodek rehabilitacji leczniczej w Suchym Borze. Wartość ośrodka wynosi ponad 1,5 mln zł.

W ogłoszonym pierwszym postępowaniu przetargowym nie wpłynęła ani jedna oferta. Centrum przygotowuje kolejne ogłoszenie dotyczące negocjacji, skierowane do potencjalnym nabywców. Wcześniej kilku oferentów oglądało ośrodek.

Zespół Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej sp. z o. o. z siedzibą w Suchym Borze został przejęty przez Stobrawskie Centrum Medyczne sp. z o. o. z siedzibą w Kup we wrześniu 2015 roku.

Działał tutaj ośrodek rehabilitacji dziennej, ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci, zakład rehabilitacji leczniczej oraz poradnia rehabilitacyjna w Chrząstowicach. Działalność rehabilitacyjna była prowadzona do końca czerwca 2017 roku.

Stobrawskie Centrum Medyczne prowadzi szpital w Kup z oddziałami geriatrii, chorób płuc, wewnętrznym i reumatologicznym, oraz szpital w Pokoju, prowadzący oddział rehabilitacyjny. W Kup działa także dzienny dom opieki dla seniorów. Centrum prowadzi także poradnię POZ w Chrościcach.

Stobrawskie Centrum Medyczne jest spółką z o.o. z udziałem samorządu województwa opolskiego.

Przeczytaj teraz

CM Gamma: współpraca z portalem znanylekarz.pl

Autor:
Dodano: 14.12.2016

Centrum Medyczne Gamma z Warszawy nawiązało współpracę z portalem znanylekarz.pl. Za pośrednictwem portalu można umówić się na konsultacje do kilku lekarzy z tej placówki. W najbliższym tygodniu grafiki otworzą kolejni lekarze Centrum.

CM Gamma zapowiada, że w zależności od zainteresowania ze strony pacjentów liczba dostępnych w ten sposób terminów będzie stopniowo zwiększana.

Centrum Medyczne Gamma działa od 2013 roku. Realizuje świadczenia medyczne w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie, czyli obejmującym wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację.

Placówka jest partnerem medycznym siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej oraz polskiej federacji Kabaddi.

Centrum mieści się przy ulicy Broniewskiego 3 na warszawskim Żoliborzu.

W czerwcu 2015 roku fundusz FIZAN BIS2 zarządzany przez TFI PZU stał się właścicielem ponad 60 procent kapitału CM Gamma.

Przeczytaj teraz

Scanmed: przejęcie Klinik Kardiologii Allenort

Autor:
Dodano: 31.12.2014

Scanmed Multimedis 23 grudnia 2014 roku nabył 100 procent udziałów w Klinikach Kardiologii Allenort Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. To największa tegoroczna transakcja dokonana przez Grupę. W wyniku akwizycji sieć grupy powiększyła się do 34 klinik zlokalizowanych w 17 miastach w Polsce.

– Transakcja z Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. jest elementem konsekwentnie realizowanych przez zarząd działań w obszarze konsolidacji rynku opieki medycznej w Polsce. Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. to doskonale spozycjonowane, cieszące się zaufaniem jednostki osiągające imponujące rezultaty medyczne, które swoim profilem idealnie wpisują się w strategię rozwoju Grupy Scanmed, opierającą się na kompleksowości i wysokiej jakości opieki medycznej z pełną koncentracją na niesieniu pomocy pacjentom – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. to sieć 6 jednostek zlokalizowanych głównie w północnej części Polski: w Iławie, Ełku, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinku oraz Kutnie, zapewniających leczenie kardiologiczne, w tym zabiegi kardiologii interwencyjnej nagłej – szczególnie w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, i  planowej – zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki oraz elektrofizjologii.

Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. jest drugą co do wielkości prywatną firmą w Polsce specjalizującą się w kardiologii interwencyjnej pod względem udziału w rynku, liczbie leczonych pacjentów oraz wysokości kontraktów z NFZ. Kliniki zabezpieczają dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób. Posiadają również akredytacje w zakresie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy.

– Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. dotychczasowe osiągnięcia zawdzięczają wysokiej jakości usługom, wieloletniemu doświadczeniu i kompetencjom zespołu – mówi Grzegorz Goryszewski, prezes Grupy Allenort.

– Środki uzyskane ze sprzedaży klinik przeznaczymy na dalsze inwestycje w sektorze medycznym, tworząc fundusz inwestycyjny. Natomiast jeśli chodzi o Kliniki Kardiologii, które kupił Scanmed, liczę że będą dalej intensywnie się rozwijać. Będziemy wspierać rozwój klinik z poziomu Rady Nadzorczej – dodaje Grzegorz Goryszewski, który wraz ze wspólnikiem Markiem Szufladowiczem po sprzedaży Klinik Kardiologii Allenort, zostali jedynymi właścicielami Grupy Allenort.

– Zrealizowaliśmy nasze plany inwestycyjne związane z przejęciem udziałów w sieci Klinik Kardiologii Allenort. Choć nie oczekiwaliśmy, że tak szybko będziemy mogli przekazać firmę w ręce inwestora strategicznego, to jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji. Scanmed jest idealnym parterem branżowym dla Klinik Kardiologii Allenort Sp. z o.o. – powiedział Wojciech Szczepaniak, przewodniczący Zgromadzenia Inwestorów Capital36, zamkniętego funduszu inwestycyjnego, którego spółka celowa Humminbird1 została inwestorem finansowym Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. niespełna półtora roku temu.

Doradcą transakcyjnym udziałowców Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o., w tym – spółki Humminbird1, był Upper Finance Med Consulting.
– Scanmed pozyskał do swojego portfela wysokospecjalistyczny podmiot, prężnie działający na rynku kardiologii w Polsce. Również sprzedający udziały mogą mieć pełną satysfakcję, że spółka trafia do branżowego inwestora doskonale rozumiejącego działalność szpitalną – mówi Tatiana Piechota, prezes Upper Finance Med Consulting.

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełno profilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 17 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 34 wielospecjalistycznych ośrodków medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich.

Przeczytaj teraz

Lux Med i Bupa pomagają uchodźcom

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 30.03.2022

Bupa, międzynarodowa firma z obszaru ochrony zdrowia, przeznaczyła 6 mln funtów na pomoc dla uchodźców. Pomoc tę realizuje Grupa Lux Med, będąca częścią BUPA, która  zainaugurowała  specjalny Program Wsparcia Medycznego i Zawodowego dla uchodźców z Ukrainy. Program oparty jest na trzech filarach – pomocy doraźnej, leczeniu szpitalnym i rozwoju zawodowym.

Natychmiastowa pomoc

– Już w niespełna po 24 godzinach od ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę podjęliśmy decyzję, że nasze placówki będą dostępne bezpłatnie dla uchodźców potrzebujących pomocy medycznej. Oferujemy usługi wynikające z pilnej potrzeby medycznej, ale także w zakresie niezbędnej kontynuacji leczenia. Nasz zespół jest też w miejscach, w których skupia się większa liczba osób uciekających przed wojną, jak na przykład w Ptak Warsaw Expo, gdzie przy współpracy z innymi organizacjami i wolontariuszami koordynujemy duży punkt medyczny. Jesteśmy też na Dworcu Centralnym i wielu podobnych miejscach na terenie kraju. Codziennie z naszej pomocy korzysta ponad 1 000 pacjentów, którzy uciekli z Ukrainy – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux  Med.

– Jesteśmy wstrząśnięci wojną, która ma obecnie miejsce w Ukrainie i robimy co w naszej mocy, aby pomóc uchodźcom w każdy możliwy sposób. Zespół Grupy Lux Med  i Bupa od samego początku był gotowy zapewnić osobom uciekającym przed wojną niezbędną pomoc medyczną i włączył się też w inne działania humanitarne. Otworzyliśmy między innymi w ważnym punkcie na mapie Warszawy Centrum Medyczne dla Uchodźców, które jest dowodem naszego stałego zaangażowania w pomoc uchodźcom. Zapewnimy potrzebującym długofalowe wsparcie  – mówi Iñaki Ereño, Bupa CEO.

Centrum mieści się w budynku Hotelu Marriott. Mieszczą się w nim między innymi gabinety pediatrii, internistyczne, ginekologiczne, zabiegowe czy opieki psychologicznej. Zatrudnienie znajdzie tutaj również personel medyczny z Ukrainy.

Lux Med w ramach pomocy doraźnej świadczy pomoc w swoich ponad 270 centrach medycznych na terenie całego kraju.

W ramach drugiego filaru Grupa Lux Med udziela pomocy w swoich szpitalach. Obecnie jest to 13 placówek, zlokalizowanych między innymi w Warszawie, Gdańsku czy Toruniu. To właśnie tam pacjenci z Ukrainy mogą kontynuować na przykład leczenie onkologiczne czy skorzystać ze specjalistycznej pomocy okulistycznej czy ortopedycznej. Przy Szpitalu Lux Med Onkologia w Warszawie przy ulicy Szamockiej powstał wiodący oddział pomocy doraźnej obsługujący uchodźców.

Pomoc dla pracowników

Grupa zapewnia też wsparcie zawodowe pracownikom z Ukrainy. Pomaga im w przygotowaniu się do pełnienia roli w polskim systemie ochrony zdrowia zgodnej z kwalifikacjami, kiedy uwarunkowania prawne na to pozwolą. Firma zapewnia dodatkowe szkolenia medyczne, organizuje naukę języka polskiego i pomaga w kwestiach administracyjno-prawnych.

Zatrudnienie mogą znaleźć między innymi lekarze, pielęgniarki i pozostały personel medyczny, a także pracownicy administracyjni. Grupa zebrała już kilkaset zgłoszeń rekrutacyjnych, a pierwsi pracownicy znaleźli już zatrudnienie w strukturach firmy.

Działania realizowane będą głównie przez Fundację Lux Med im. dr Joanny Perkowicz.

Lux Med tuż po wybuchu wojny na Ukrainie wprowadził na rynek pakiet „Pomoc dla Ukrainy”. Do tej pory skorzystało z niego ponad 21 000 osób, zrealizowanych zostało 37 000 usług.  Lekarze i ratownicy medyczni Lux Med wspierają działania Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz osób potrzebujących przebywających w bezpośredniej bliskości granicy. Lux Med zapewnia także wsparcie przy relokacji rodzin pracowników z terenu Ukrainy do Polski, zapewniając pomoc finansową i prawną.

Dzięki kontaktom ukraińskich lekarzy pracujących dotychczas w Grupie Lux Med, przy pomocy wyspecjalizowanych instytucji, firma podejmuje starania by przekazywać niezbędne wsparcie materiałowe i sprzętowe dla szpitali prowadzących działania na terenie konfliktu. Grupa przekazała między innymi karetkę z pełnym wyposażeniem od szpitala Swissmed Grupy Lux Med dla Kliniki Uniwersyteckiej we Lwowie.

Karetka od Grupy Lux Med dla kliniki we Lwowie

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa od 2013 roku. W Polsce świadczy usługi już od 30-tu lat. Podczas pandemii Covid – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 13 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 19 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Przeczytaj teraz

Grupa Scanmed przejmuje wielkopolski Ars Medical

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 26.11.2022

Grupa Scanmed, prywatny operator medyczny z portfela Abris Capital Partners, sfinalizowała przejęcie Ars Medical w Pile. Dzięki tej transakcji Grupa rozszerza swoją działalność o kolejną wielospecjalistyczną placówkę i konsekwentnie rozbudowuje zakres swoich usług w sektorze ochrony zdrowia, oferując pacjentom kompleksową opiekę.

Scanmed od lat zapewnia pacjentom leczenie na wysokim poziomie, rozwijając pełnoprofilową opiekę medyczną w całej Polsce. W zakresie działalności Grupy znajduje się podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz leczenie szpitalne w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce. Scanmed prowadzi wielospecjalistyczne szpitale w Krakowie oraz  w Blachowni, a dzięki decyzji o przejęciu Ars Medical poszerzy swoją ofertę o 5 oddziałów szpitalnych oraz nowoczesną diagnostykę. To jedna z największych w tym roku transakcji na polskim rynku opieki zdrowotnej.

-Grupa Scanmed konsekwentnie rozszerza swoją ofertę w obszarze ambulatoriów i szpitalnictwa. Zapewniamy coraz większej grupie pacjentów nowoczesne metody terapii, stosowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, oraz dostęp do leczenia za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego. Przejęcie Ars Medical to ważny krok dla Grupy Scanmed; naszą misją i celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, także poprzez poszerzenie kompleksowości oferty – mówi Andrzej Podlipski, prezes zarządu Grupy Scanmed.

Abris Capital Partners („Abris”), niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Scanmed w 2020 roku i od tego czasu  z sukcesami współpracuje z zespołem zarządzającym spółki, wspierając ją w jej planach rozwoju, w tym między innymi przy przejęciu Ars Medical.

-Scanmed nie ustaje w swoich wysiłkach, poszerzając ofertę usług oraz wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i personelu medycznego, jednocześnie podążając za rynkowymi trendami, a Abris chętnie go w tym wspiera. Rozszerzenie obecności w regionie północno-zachodnim poprzez włączenie do placówek Grupy Scanmed wiodącego wielospecjalistycznego dostawcy usług medycznych umacnia kluczową pozycję świadczeniodawcy opieki stacjonarnej w Polsce, umożliwia też synergię z jej istniejącymi placówkami w regionie – dodaje Sylwester Urbanek, dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners.

Opieka szpitalna Ars Medical obejmuje zabiegi operacyjne i leczenie zachowawcze na oddziałach onkologicznym, paliatywnym, hematologicznym, rehabilitacyjnym oraz internistyczno-kardiologicznym. Pilski szpital dysponuje dwiema salami operacyjnymi, w tym salą hybrydową, która szczególnie sprzyja celom medycznym Grupy Scanmed. Wyposażenie tej sali pozwala na przeprowadzanie zabiegów wewnątrzsercowych i wewnątrznaczyniowych w sposób małoinwazyjny, co zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Profesor Mateusz Hołda w Centrum Medycznym Scanmed

Ars Medical prowadzi także szereg poradni specjalistycznych, a przy tym zapewnia możliwości wykonania diagnostyki poprzez kompleksową ofertę w tym zakresie: od badań USG poprzez endoskopię, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Dzięki nowoczesnej technologii oraz wiedzy specjalistów szpital Ars Medical już od 30 lat cieszy się zaufaniem i doskonałą opinią wśród pacjentów. Szczególnie ważne dla Scanmed jest również wzmocnienie zespołu o około 400 osób, w tym ponad 100 ekspertów klinicznych różnych dziedzin, współpracujących z ośrodkiem w Pile.

-Nawiązanie ścisłej współpracy z zespołem profesjonalistów medycznych Szpitala Ars Medical pozwoli na wzajemną wymianę doświadczeń i dalsze podnoszenie jakości opieki oraz bezpieczeństwa pacjentów. Dołączenie do sieci oddziałów kardiologii Grupy Scanmed pilskiego zespołu kardiochirurgicznego pozwoli na kompleksowe leczenie pacjentów z chorobami serca.  Z kolei specjalistyczne zespoły: internistyczny, kardiologiczny, onkologiczny i hematologiczny zabezpieczą potrzeby pacjentów wymagających terapii zachowawczej. Jest nam miło powitać na pokładzie zespół wysokiej klasy specjalistów – dodaje Agnieszka Nowak-Musiej, dyrektor medyczna, członek zarządu Grupy Scanmed.

-Ponieważ rok 2023 ma być rokiem jakości w ochronie zdrowia, kultura ustawicznego doskonalenia wpisuje się w strategię Grupy Scanmed, której celem jest zapewnienie pacjentom najwyższych standardów usług medycznych. Inwestycja, którą sfinalizowaliśmy, to kolejny etap naszego rozwoju. To także kontynuacja budowy zintegrowanego modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej,  w którym działamy. Tych zadań podejmujemy się z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem – podsumowuje Andrzej Podlipski, prezes Zarządu Grupy Scanmed.

Scanmed: nowe usługi w Centrum Medycznym Podgórska

Przeczytaj teraz

Powstał zespół, który zajmie się środkami unijnymi dla zdrowia

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 25.09.2018

Minister zdrowia powołał zespół do spraw prowadzenia przygotowań w zakresie programowania nowej perspektywy finansowej funduszy europejskich na lata 2021–2027 w obszarze zdrowia.

Członkami zespołu zostali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia (członek kierownica resortu, szef oraz trzech przedstawicieli Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia oraz przedstawiciele pozostałych departamentów), prezes NFZ, Główny Inspektor Sanitarny, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dyrektor lub zastępca Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH.

Poza tym w skład zespołu wejdą także przedstawiciele organizacji: Fundacja My Pacjenci, Fundacja Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych i Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie Ars Vivendi, a także pięciu ekspertów wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Przewodniczący zespołu będzie także mógł zapraszać do udziału w pracach, z głosem doradczym, przedstawicieli administracji publicznej, środowisk naukowych oraz konsultantów w ochronie zdrowia.

Jak wyniki z zarządzenia ministra zdrowia w tej sprawie, do zadań zespołu będzie należało prowadzenie przygotowań w zakresie programowania perspektywy finansowej funduszy europejskich na lata 2021–2027 w obszarze ochrony zdrowia w celu zapewnienia skutecznej i efektywnej absorpcji tych środków. Będą one polegały na opracowywaniu: stanowisk, wytycznych, rekomendacji i wskazówek, niezbędnych danych i opinii, a także na uczestnictwie w spotkaniach z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz innych podmiotów zaangażowanych w prowadzenie negocjacji z Komisją Europejską w zakresie programów operacyjnych na lata 2021–2027.

Przeczytaj teraz