Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Częstochowa: nowy specjalista w CM Klara

2017-12-04

Centrum Medyczne  Klara z Częstochowy rozszerzyło zakres usług o konsultacje psychoonkologa. Konsultacje są komercyjne, koszt konsultacji to 100 zł.  Psychoonkologia jest dziedziną nauki wyrosłą na styku psychologii z onkologią i opiera się na założeniu ścisłego związku pomiędzy psychiką a kondycją fizyczną organizmu.

Zajmuje się profilaktyką przeciwnowotworową, szeroko rozumianą psychoedukacją, pomocą osobom chorującym onkologicznie oraz ich bliskim na każdym etapie choroby i powrotu do zdrowia ale też po samym wyleczeniu.

Psychoonkolog może pomagać także pacjentom cierpiącym na inne niż nowotworowe choroby przewlekłe, którzy wykazują trudności adaptacyjne do nowej, zmienionej chorobą, sytuacji osobistej, dotkliwie przeżywają swoje ograniczenia, nie potrafią poradzić sobie ze swoimi emocjami.

Pomoc psychoonkologa polega na uczeniu opanowywania negatywnych skutków stresu wywołanego chorobą oraz jej leczeniem, pomocy w adaptacji do nowej sytuacji, urealnieniu obrazu choroby, nauce regulowania uczuć, a tym samym poprawienia komfortu życia pacjenta oraz jego bliskich.

Centrum Medyczne Klara działa od 2012 roku. Oferuje kompleksowe usługi medyczne, w tym konsultacje świadczone przez prawie 30 poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia oraz rehabilitację. Prowadzi także Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. W placówce funkcjonuje gabinet medycyny pracy oraz medycyny estetycznej a także pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym.

Placówka posiada oddziały szpitalne świadczące usługi w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Usługi placówki w przeważającej większości są komercyjne.

Centrum Medyczne Klara prowadzi JST sp. z o.o. Centrum mieści się w budynku o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanym przy ulicy Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »