Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Diagnostyka: kilkadziesiąt nowych punktów pobrań

2017-10-06

Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Medycznych Diagnostyka otworzyła w ciągu ostatnich trzech miesięcy 26 punktów pobrań, które zlokalizowane są w dziesięciu województwach: wielkopolskim, pomorskim, lubuskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim, świętokrzyskim, śląskim i łódzkim.

Większość punktów powstała w placówkach medycznych.

W lipcu 2017 powstały placówki w Pniewach, Murowanej Goślinie, Gnieźnie, Skórzewie, Luboniu  (Wielkopolska), w Gdyni (Pomorskie), w Dębnie (Zachodniopomorskie), w Strzelcach Krajeńskich i w Świebodzinie (Lubuskie), gdzie powstały dwie placówki.

W sierpniu 2017 utworzono nowe punkty pobrań we Wrocławiu (Dolnośląskie), Mielcu (Podkarpackie), Bydgoszczy (Kujawsko-Pomorskie) i Kielcach (Świętokrzyskie), a także w Opatowie (Śląskie).

Natomiast od września 2017 roku działają punkty pobrań w Oławie (Dolnośląskie), Jarocinie (Wielkopolska), Zgierzu (Łódzkie) oraz w Żywcu (Śląskie).

Na początku października 2017 zostały uruchomione nowe placówki w Szamotułach, Buku i Poznaniu (Wielkopolska), Pruszczu Gdańskim i Gdańsku (Pomorskie), Lipnie (Kujawsko-Pomorskie), oraz w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie).

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza.

Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. Punkty pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, pomagające w bezstresowej obsłudze małych pacjentów. Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Diagnostyka organizuje także cyklicznie kampanie profilaktyczne. Obecnie trwa II etap akcji „Czy wszystko gra?”, poświęconej między innymi infekcjom intymnym. 

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »