BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Enel-Med: wyróżnienie w rankingu Najlepsi Pracodawcy 2017

Autor:
Dodano: 10.06.2017

Centrum Medyczne Enel-Med otrzymało wyróżnienie w rankingu 25 najlepszych pracodawców według Gazety Finansowej. Enel-Med został doceniony między innymi za stabilność zatrudnienia i popartą dynamicznym rozwojem i dobrymi wynikami firmy, możliwość rozwoju zawodowego.

Pracownicy Enel-Med mogą się rozwijać zawodowo poprzez realizację projektów, w tym szczególnie z obszarów nowych technologii, na przykład w zakresie telemedycyny. W rankingu doceniono także  dobrą infrastrukturę zapewniającą komfortowe warunki pracy.

Gazeta Finansowa to ogólnopolski tygodnik społeczno-ekonomiczny, który istnieje na polskim rynku od 1999 roku.

To już kolejne wyróżnienie dla Centrum Enel-Med, które w kwietniu 2017 otrzymało prestiżową nagrodą „Gwiazda Jakości Obsługi Klienta 2017”.

Wcześniej Centrum otrzymało między innymi tytuł Business Superbrands 2015/16, IV miejsce w konkursie Idealny Pracodawca 2015 w kategorii Medycyna i Farmacja (ranking Uniersum Awards), wyróżnienie w kategorii Opieka Medyczna w rankingu Turbin Polskiej Gospodarki (Gazeta Finansowa) czy nagrodę za debiut roku 2014 w medycynie estetycznej za otwarcie kliniki Estell ( Businesswoman & Life).

Grupa Enel-Med istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski (między innymi w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach), dwa szpitale medyczne oraz klinika medycyny estetycznej Estell i medycyny sportowej Enel-Sport.

Przeczytaj teraz

Medicover: I konferencja stomatologiczna

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 24.10.2018

W październiku 2018 roku odbyła się I Konferencja Medicover Stomatologia „Innowacje w stomatologii”. Adresatami wydarzenia byli lekarze dentyści wszystkich specjalizacji, technicy dentystyczni, higienistki i asystentki stomatologiczne z centrów z całej Polski.

W konferencji wzięło udział prawie 170 osób, w tym lekarze z klinik, które dołączyły do sieci: Prestige Dent, StomaDental oraz Royal Dent. Program koncentrował się wokół implantologii, pedodoncji, stomatologii estetycznej oraz protetyki. Wydarzenie było okazją do przyswojenia aktualnej wiedzy oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami ze wszystkich placówek stomatologicznych w Polsce.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się wykłady dotyczące stomatologii estetycznej, implantologii oraz innowacyjnych narzędzi takich jak nawigacja komputerowa i protokoły cyfrowe. Odbyły się także dwie sesje dedykowane higienistkom i asystentkom, które miały charakter częściowo warsztatowy i koncentrowały się na użytecznych przykładach.

Konferencja zakończyła się galą i rozdaniem nagród dla wiodących placówek i pracowników Medicover Stomatologia.

Medicover Polska prowadzi ponad 100 gabinetów dentystycznych, głównie w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Szczecin i Trójmiasto.

We wrześniu 2018 roku rozpoczęła działalność nowa klinika Medicover Stomatologia, zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Pawiej 7, a w październiku 2018 – placówka Medicover Stomatologia Atrium w Warszawie wzbogaciła się o nową pracownię protetyczną, która jest filią renomowanego Laboratorium Inżynierii Dentystycznej Cad/Camy Yellow-Med w Rybniku, przejętego niedawno przez Medicover.

Czytaj więcej: Medicover: nowa pracownia protetyczna w Warszawie>>>

Przeczytaj teraz

Scanmed: Szpital św. Rafała po raz kolejny z certyfikatem

Autor:
Dodano: 2.12.2013


Szpital Św. Rafała prowadzony przez spółkę Scanmed S.A. po raz kolejny został uhonorowany certyfikatem „Szpital bez bólu”. Wyróżnienie przyznane przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu jest obiektywnym potwierdzeniem, iż placówka dokłada wszelkich starań w celu osiągnięcia komfortu i poprawy samopoczucia pacjentów poddawanych zabiegom, skutecznie uśmierzając występujący u nich ból pooperacyjny.

Certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany jest przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu wraz z Polskim Towarzystwem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Towarzystwem Chirurgów Polskich oraz Polskim Towarzystwem Ortopedycznym i Traumatologicznym.

Certyfikat  jest potwierdzeniem stosowania najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego. Przed przystąpieniem do certyfikacji placówka musi spełnić szereg kryteriów, takich jak: informowanie pacjenta o możliwościach uśmierzania bólu pooperacyjnego, monitorowanie działań niepożądanych zastosowanego leczenia, pomiar natężenia bólu, prowadzenie dokumentacji dotyczące pomiaru bólu i zastosowanego postępowania zgodnie z rekomendacjami uśmierzania bólu i uczestnictwo personelu medycznego w szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu.

Szpital Św.Rafała prowadzi oddziały: zabiegowy ortopedyczny, neurochirurgii, zabiegowy chirurgiczny, rehabilitacji (dzienny i stacjonarny), chirurgii jednego dnia oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka sukcesywnie poszerza ofertę usług medycznych w zakresie neurochirurgii, w szczególności innowacyjnych metod operacji kręgosłupa.

Kontrakt placówki zawarty z NFZ na rok 2013 ma wartość ponad 26 mln zł. Środki te finansują w przeważającej większości leczenie szpitalne w zakresie neurochirurgii, chirurgii ogólnej, okulistyki, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii onkologicznej, chirurgii plastycznej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz gastroenterologii.

Spółka Scanmed S.A. prowadząca Szpital Św. Rafała należy do Grupy Scanmed Multimedis.

 

Przeczytaj teraz

Centrum Dializa: szpital w Łasku z kontraktem na chirurgię

Autor:
Dodano: 16.03.2016

Dzięki wielu staraniom oraz złożonemu przez dyrekcję szpitala w Łasku zażaleniu cofnięte zostało wypowiedzenie umowy na świadczenia z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej przez  dyrektora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi. Szpital w Łasku jest prowadzony przez spółkę Centrum Dializa z Sosnowca.

W związku z decyzją o cofnięciu wypowiedzenia pacjenci z powiatu łaskiego mogą w dalszym ciągu korzystać ze świadczeń udzielanych przez oddział chirurgii-szczękowo twarzowej na dotychczasowych zasadach. 

Łódzki oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wypowiedział spółce Dializa umowę na działalność oddziału chirurgii szczękowo-twarzowej w szpitalu w Łasku pod koniec 2015 roku. Decyzja miała wejść w życie 1 lutego 2016 roku. Jednak dzięki staraniom dyrekcji placówki udało się cofnąć wypowiedzenie.

Szpital w Łasku wziął też udział w konkursie ofert na prowadzenie pracowni hemodynamiki i wykonywane w niej zabiegi z zakresu koronorografii i angioplastyki wieńcowej. Jednak NFZ zawarł umowę z innym świadczeniodawcą. Spółka Centrum Dializa złożyła odwołanie od tego rozstrzygnięcia.

Szpital w Łasku prowadzi 14 oddziałów, w tym między innymi udarowy, chirurgii szczękowej i laryngologii, dzienny rehabilitacji, chirurgii dla dzieci czy neurologii. Kontrakt placówki z NFZ w roku 2015 miał wartość około 30 mln zł. Pracownia hemodynamiki powstała w tej placówce w roku 2014.

Centrum Dializa zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. Przeprowadzanych jest w nich ponad 200 tysięcy zabiegów rocznie.

Od pięciu lat Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, od czterech– szpital w Łasku, od września 2015 roku – szpital w Opatowie, a od 1 stycznia 2016 roku – szpital w Białogardzie. Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.

Przeczytaj teraz

Enel-Med: nowatorska operacja w Szpitalu Centrum

Autor:
Dodano: 20.10.2015

19 października 2015 roku w Szpitalu Centrum Enel-Med odbył się kolejny innowacyjny zabieg ortopedyczny. Doktor n. med. Cezary Michalak po raz pierwszy w Polsce zastosował do korekcji palucha koślawego zespolenie z metalu biowchłanialnego – stopu magnezu o nazwie Magnezix. Metoda ta pozwala wyeliminować konieczność usuwania implantu w późniejszym terminie.

– Operacyjna korekcja palucha koślawego, która przebiega z użyciem zespolenia z metalu biowchłanialnego jest całkowitą nowością. Standardowo taką operację wykonuje się przy użyciu metalu, który pozostawia się na stałe w kości lub z polimerów biowchłanialnych – wyjaśnia dr Cezary Michalak, chirurg ortopeda ze Szpitala Centrum Enel-Med.

Metal znajdujący się w organizmie może stać się przyczyną powikłań pooperacyjnych, takich jak reakcja alergiczna lub metaloza, czyli oddziaływanie jonów metali bądź produktów korozji implantu na tkanki. Wówczas konieczny jest kolejny zabieg w celu usunięcia metalu. Zastosowanie implantu biowchłanialnego wyklucza podobne zagrożenia. Do wytwarzania zespoleń ortopedycznych są stosowane również biowchłanialne polimery, na przykład polilaktydy, są one jednak mniej wytrzymałe niż metale i niekiedy nie są dobrze tolerowane przez tkankę kostną. Natomiast stop z metalu biowchłanialnego, czyli rozpuszczalnego w organizmie, wydaje się obiecujący, gdyż ma większą wytrzymałość mechaniczną i jest „bardziej przyjazny” dla organizmu niż biowchłanialny polimer.

– Zabieg z użyciem innowacyjnego implantu można przeprowadzić u prawie każdej osoby cierpiącej na deformację typu palucha koślawego. Wcześniej pacjent musi przejść odpowiednie badania kliniczne i obrazowe – dodaje ortopeda.

Paluch koślawy, potocznie nazywany haluksem, to częsta dolegliwość, która w około 90 procentach występuje u kobiet. Polega na bocznym odchyleniu największego palca stopy w stawie śródstopno-palcowym palucha połączonym z jego deformacją. To schorzenie ma charakter postępujący; z czasem może doprowadzić do zniekształcenia kolejnych palców, a w konsekwencji do znacznego ograniczenia sprawności chodu i upośledzenia codziennego funkcjonowania. Ponad 70 procent pacjentów cierpiących na haluksy ma w rodzinie osobę z problemem palucha koślawego.

– Uwarunkowania genetyczne to jedno, istotną rolę odgrywają czynniki środowiskowe. Otyłość, obuwie na obcasie czy praca stojąca – to główne przyczyny powstawania zniekształceń w stawie śródstopno-palcowym palucha – wyjaśnia dr Cezary Michalak.

Centrum Medyczne Enel-Med istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Centrum, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański), Wrocławiu (Arkady Wrocławskie, West Gate) i Katowicach (Chorzowska), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi), Klinika Medycyny Estetycznej Estell oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Ogólnopolska sieć medyczna ENEL-MED obejmuje również ponad 1300 placówek partnerskich w całej Polsce.

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne. Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół Enel-Med liczy obecnie około 2300 osób, w tym ponad 1100 lekarzy i ponad 550 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. Z usług Enel-Med korzysta prawie 700 tysięcy pacjentów. W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje pracowników prawie 3000 firm.

W 2004 roku Centrum Medyczne wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, którego ostatnia re-certyfikacja, przeprowadzona w styczniu 2013 roku, zakończyła się przedłużeniem do lutego 2016 roku certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług oraz obsługi klienta są liczne wyróżnienia i nagrody przyznane firmie.


 

Przeczytaj teraz

EMC: personel Szpitala Zdrowie w Kwidzynie podnosi kwalifikacje zawodowe

Autor:
Dodano: 21.04.2016

Prawie 30 pielęgniarek i położnych ze Szpitala Zdrowie w Kwidzynie uczestniczy  obecnie w kursie „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”. Kurs obejmuje 108 godzin dydaktycznych, z czego zajęcia teoretyczne trwają 38 godzin, a zajęcia praktyczne 70 godzin.

Pielęgniarki i położne odbywają staż w poradni kardiologicznej kwidzyńskiego szpitala. Kurs zakończy się w czerwcu 2016 egzaminem i rozdaniem certyfikatów.

– Uważam, że trzeba stale poszerzać swoje kompetencje i wiedzę, bo to otwiera człowiekowi  nowe perspektywy.  Jak najbardziej poleciłabym to szkolenie innym pielęgniarkom i położnym – ocenia Beata Kozak, oddziałowa oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Zdrowie w Kwidzynie.

W maju 2016 rozpocznie się natomiast szkolenie z zakresu szczepień ochronnych, w którym weźmie udział 19 pielęgniarek i położnych z kwidzyńskiej placówki.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu jest jednym z priorytetów Grupy EMC Szpitale, do której  należy  Szpital Zdrowie. Podobne kursy odbywają się obecnie między innymi w Szpitalu św. Rocha w Ozimku i w Szpitalu w Kowarach.

Organizatorem szkoleń dla pielęgniarek i położnych jest centralny dział HR Grupy EMC Szpitale. Kursy dla wszystkich jednostek  EMC przeprowadza firma Meducare. W 2016 roku w szkoleniach, które podnoszą kwalifikacje zawodowe,  weźmie udział kilkaset pielęgniarek i położnych z ponad 1.350 pracujących w całej Grupie.

Grupa EMC Szpitale prowadzi 10 szpitali i 19 przychodni . Ponad 89 procent przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

EMC jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Przeczytaj teraz