Diagnostyka obchodzi 20-lecie działalności

0
1177

Spółka Diagnostyka, prowadząca największą sieć laboratoriów w Polsce, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Diagnostyka prowadzi ponad 150 laboratoriów, posiada ponad 600 placówek dedykowanych obsłudze pacjentów, oferuje też ponad 2500 rodzajów testów laboratoryjnych dostępnych również bez skierowania od lekarza a wyniki badań wraz z ofertą uzupełniającą (e-Badania, e-Konsultacje czy pobrania w domu pacjenta) dostarcza przez internet.

Diagnostyka powstała w 1998 roku na bazie istniejącej do 1996 roku spółki DPC Diagnostyka, oferującej aparaty i odczynniki do diagnostyki laboratoryjnej. Doświadczenia i obserwacje rynku skłoniły inicjatorów przedsięwzięcia do założenia laboratorium, które wykonywało analizy i dostarczało wyniki jeszcze szybciej i dokładniej niż ówcześnie działające laboratoria.

Szybki rozwój Diagnostyki był efektem osobistego zaangażowania współwłaścicieli, umiejętności integrowania ludzi i zarażania ich swoimi pomysłami oraz entuzjazmem dla ich realizacji. W pierwszych czterech latach działalności obroty firmy urosły z pułapu 400 tys. do ponad 10 milionów zł, wraz z upływem czasu powstawały również kolejne oddziały a potem Regiony Diagnostyki, jednocześnie do Grupy dołączały kolejne spółki partnerskie.

Punktem zwrotnym w historii Diagnostyki był pozyskanie w roku 2010 inwestora strategicznego – fundusz Mid Europa Partners, dzięki czemu udało się przyłączyć do Diagnostyki czwartą wówczas co do wielkości w Polsce sieć laboratoriów medycznych dr Teresy Frydy.

Kolejne lata działalności to przede wszystkim dywersyfikacja i poszerzanie oferty usług, między innymi o badania histopatologiczne, dzięki przejęciu największego w Polsce laboratorium patomorfologii Diagnostyka Consilio, a także rozwój obszaru badań genetycznych, co jest owocem zawiązania ścisłej współpracy ze specjalistycznymi laboratoriami Oncogene Diagnostics, Genesis oraz Genomed, włączonymi dziś również do Grupy Diagnostyka.

Czytaj także komentarz wiceprezes Diagnostyki Barbary Kopeć>>>

Przyszłość firmy zakłada dalszy rozwój badań specjalistycznych, a także nowoczesnych rozwiązań, w tym również telemedycyny, czemu dała już początek współpraca z firmą HouseMed, operatorem platform uPacjenta.pl oraz Gabineo.com.

 

Zaproszenie na Galę 20-lecia spółki, która odbyła się 9 czerwca 2018, przyjęło kilkuset gości z Polski i zagranicy. Wśród zaproszonych pojawili się przedstawiciele spółek partnerskich oraz wiodących na rynku firm medycznych, kontrahenci i współpracownicy, a także liczni pracownicy – reprezentanci wszystkich Regionów sieci. Część oficjalną wydarzenia poprowadził znany i lubiany prezenter telewizyjny Marcin Prokop. Sobotni wieczór minął na wspomnieniach minionych dwudziestu lat oraz prezentacji planów rozwojowych spółki. Publiczność żywo reagowała na anegdoty, zdjęcia i filmy przypominające im o dawnych miejscach, współpracownikach oraz ważnych zdarzeniach z życia firmy. Oklaskami powitano na scenie pracowników z najdłuższym stażem w Diagnostyce. Zostali oni uhonorowani statuetkami wręczonymi przez Prezesa Spółki. Gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w rozwój całej Grupy otrzymał również Zarząd Spółki.