Diagnostyka Tarnów: nowa placówka w Krośnie

0
572

Diagnostyka Tarnów otworzyła na początku marca 2018 roku nowy punkt pobrań zlokalizowany w Krośnie. Placówka działa przy ulicy gen. Józefa Hallera 6/2, w przychodni Medika. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.30

Diagnostyka Tarnów Medyczne Centrum Laboratoryjne powstała w styczniu 2001 roku jako kolejne laboratorium grupy Diagnostyka. Obecnie funkcjonuje jako samodzielne laboratorium ściśle współpracujące z tą grupą.

Wykonuje badania rutynowe, a także wiele wysoko specjalistycznych badań z zakresu immunologii, oznaczeń hormonalnych, diagnostyki chorób zakaźnych, markerów nowotworowych, markerów przemiany kostnej, monitorowanie stężenia leków i narkotyków oraz pełny panel alergologiczny.

Laboratorium centralne firmy działa przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie i wyposażone jest w wysokiej jakości sprzęt analityczny, sieć komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem. Umożliwia ono identyfikację pacjenta i łatwy dostęp do wyników archiwalnych oraz tworzenie imiennych raportów pacjentów i badań wykonanych przez zleceniodawcę w określonym czasie, jak również służy do opracowywania wyników analiz co zapewnia ich nienaganną szatę graficzną oraz możliwość odtworzenia na żądanie klienta.

Laboratorium to jako pierwsze w swoim rejonie wprowadziło system kodów kreskowych (przypisanie kodu kreskowego do danych pacjentów) co zminimalizowało możliwość popełniania błędów przedlaboratoryjnych i usprawniło pracę osób pobierających materiał.

Dla pacjentów wprowadzone zostały karty laboratoryjne umożliwiające bezpośrednie uzyskanie wyników badań za pośrednictwem internetu natychmiast po ich wykonaniu i zwalidowaniu.

Laboratorium współpracuje z podmiotami na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego z licznymi publicznymi i niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej a także z prywatnymi gabinetami lekarskimi.

Punkty pobrań sieci działają w Tarnowie, w Dębicy, w Dąbrowie Tarnowskiej, w Tuchowie, w Bieczu i Jaśle.