Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Drawsko Pomorskie: szpital inwestuje w nowy oddział

2018-01-07

Drawskie Centrum Specjalistyczne, prowadzone przez spółkę Szpitale Polskie S.A., inwestuje w nowy oddział chirurgii. W tym celu zostanie przeprowadzona adaptacja pomieszczeń pierwszego piętra placówki.

W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona przebudowa i adaptacja pomieszczeń pierwszego piętra (część skrzydła) szpitala na potrzeby nowej siedziby oddziału chirurgii.

Spółka zamieściła na swojej stronie zapytanie ofertowe w tej sprawie. Do końca marca 2018 roku ma być gotowy kosztorys planowanych prac.

Drawskie Centrum oferuje leczenie szpitalne na pięciu oddziałach, prowadzi także poradnie specjalistyczne i oferuje rehabilitację oraz podstawową opiekę zdrowotną.

Spółka Szpitale Polskie S.A. prowadzi także Szpital Polski im. Św. Elżbiety w Katowicach oraz Szpital Polski w Sztumie.

Szpitale w Drawsku Pomorskim oraz w Sztumie znalazły  się w działającej od 1 października 2017 roku sieci szpitali na poziomie I. 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »