BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Szkolenie „Metody i techniki menedżerskie w jednostkach ochrony zdrowia”

Autor:
Dodano: 24.01.2013


Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego do 20 lutego 2013 roku prowadzi rekrutację na szkolenie specjalistyczne „Metody i techniki menedżerskie w jednostkach ochrony zdrowia”.  Szkolenie ma celu wyposażenie menedżerów ochrony zdrowia w konieczną wiedzę i praktyczne umiejętności w obszarze metod i technik menedżerskich przydatnych w trudnym okresie zmiany i niepełnego finansowania.

Szkolenie umożliwia zapoznanie się z narzędziami twardymi niezbędnymi w controllingu finansowym i operacyjnym oraz identyfikowaniu optymalnych źródeł finansowania i zasad współpracy z giełdą, inwestorem strategicznym, partnerem PPP, bankiem lub inną tego typu instytucją finansową. W programie nie braknie również elementów nakierowanych na doskonalenie umiejętności miękkich, takich jak: rozwiązywanie sporów, identyfikacja i doskonalenie kultury organizacyjnej.

Wykładowcy zaproszeni do programu szkoleniowego Uczelni Łazarskiego z pomocą partnerów  ze związku Pracodawców RP i Pracodawców Medycyny Prywatnej stanowią eksperci branżowi o niekwestionowanej pozycji. Są wśród nich prezesi i członkowie zarządów prestiżowych spółek medycznych i podmiotów wspierających sektor ochrony zdrowia, twórcy nowych koncepcji rynkowych, eksperci dziedzinowi, a także menedżerowie projektów, których efekty poznały tysiące i miliony pacjentów. Wiedzę ogólną z zakresu zarządzania przekazują opierając się o konkretne techniki menedżerskie, zweryfikowane własnym doświadczeniem zawodowym. Prócz umiejętności twardych, istotną część studiów poświęcona jest doskonaleniu umiejętności miękkich w obszarze relacji interpersonalnych. Całość poparta jest warsztatami i konwersatoriami, dzięki którym uczestnicy studiów dzielą się między sobą wypracowanymi także przez siebie najlepszymi praktykami i obserwacjami. To unikalna i autorska propozycja edukacyjna.

Szkolenie stanowi również odpowiednik jednego z modułów specjalistycznych w programie MBA w ochronie zdrowia

Więcej informacji: http://rekrutacja.lazarski.pl/ckp/szkolenia/metody-i-techniki-menedzerskie-w-jednostkach-ochrony-zdrowia/
 

 

Przeczytaj teraz

OSSP: poprzemy wszystkie zmiany, które promują jakość świadczeń

Autor:
Dodano: 29.11.2015


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych zapewniło nowego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, że poprze wszelkie wprowadzane zmiany, które pozwolą skutecznie promować podmioty lecznicze udzielające świadczeń najwyższej jakości, czyli tych najbardziej poszukiwanych przez pacjentów.

Prezes OSSP Andrzej Sokołowski skierował do Konstantego Radziwiłła list z gratulacjami z okazji objęcia stanowiska ministra zdrowia.
„Wierzymy, że Pana ogromne doświadczenie zawodowe, doskonała znajomość systemu ochrony zdrowia a także wykształcenie medyczne pozwoli wprowadzić korzystne, przede wszystkim z punktu widzenia pacjentów, zmiany” – czytamy w liście.

Autor listu podkreśla także, że oczekiwania wobec systemu ochrony zdrowia i ministra są ogromne. „Wierzymy, że jest Pan najlepszą osobą, która pozwoli skutecznie odpowiedzieć na potrzeby zdrowotne Polaków, które wraz ze starzeniem się społeczeństwa będą coraz większe” – zapewnia.

Andrzej Sokołowski przypomina także, że OSSP reprezentuje ponad 110 członków, którzy zarządzają ponad 200 szpitalami, jedno- i wielospecjalistycznymi, w których znajduje się ponad 7500 łóżek. Wartość umów z NFZ zawartych przez placówki należącego do Stowarzyszenia to 1,6 mld zł. Codziennie kilka tysięcy pacjentów otrzymuje w nich pomoc.
„Jesteśmy przekonani, że jest ona najwyższej jakości, bo jak zapewne doskonale Pan wie z własnego doświadczenia przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na utratę zaufania pacjenta”- przypomina OSSP.
 

Przeczytaj teraz

Lux Med: zatwierdzanie wizyt za pomocą SMS

Autor:
Dodano: 28.03.2017

Lux Med udostępnił kolejny sposób samodzielnego zatwierdzania umówionych wizyt. Poza stroną jestem.luxmed.pl pacjenci placówek Grupy mogą potwierdzać wizyty za pomocą SMS-a.

Możliwość ta dotyczy dorosłych pacjentów, którzy przekazali swój numer telefonu komórkowego w celach obsługowych i którzy udają się na wizytę lekarską lub wybrane badanie w ramach usług pakietowych (bez dopłat).

Pacjenci tacy otrzymują 15 minut przed umówioną konsultacją wiadomość z pytaniem, czy są już w placówce medycznej i czy chcą samodzielnie zatwierdzić zaplanowaną wizytę. Jeśli chcą to zrobić, mogą przesłać SMS o treści „tak”. W odpowiedzi otrzymują wiadomość informującą o numerze gabinetu lekarskiego, do którego mogą się udać, bez konieczności zgłaszania się do recepcji.

Podobnie działa zatwierdzanie wizyt za pomocą strony jestem.luxmed.pl, ta usługa została wprowadzona w październiku 2016.

Portal Pacjenta Lux Med umożliwia rezerwowanie i odwoływanie wizyt u lekarza, przeglądanie historii wcześniejszych konsultacji, sprawdzenie grafików pracy lekarzy i informacji o lokalizacji placówek należących do Grupy Lux Med. Zawiera też wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych w placówkach własnych Grupy wraz z komentarzem lekarza, a także wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych w placówkach współpracujących.

Lux Med zapewnia także możliwość korzystania z porad online,  możliwość zadawania pytań lekarzowi na temat odbytej wizyty drogą elektroniczną a także korzystanie z czatów z lekarzami, także mobilnie.

Przeczytaj teraz

Gryfino: nowe badania w przychodni Intermed

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 27.09.2017


Od listopada 2017 roku w przychodni Intermed w Gryfinie będzie można wykonywać badania w kierunku osteoporozy. Będą one wykonywane za pomocą innowacyjnego urządzenia wykorzystującego system EchoS.

Badanie będzie komercyjne (koszt może wynieść około 100 zł), natomiast dla pacjentów zdeklarowanych do poradni POZ w placówce – bezpłatne.

System EchoS w oparciu o technologię R.E.M.S., Radiofrequency Echographic Multi-Spectrometry, wykorzystuje fale o częstotliwości radiowej do analizy kości docelowej, pozwalając ocenić jej strukturę i stan zdrowia.

Dzięki zaawansowanej technologii badania, bez użycia promieniowania rentgenowskiego, lekarz może na bieżąco monitorować stan pacjenta i identyfikować zagrożenie powstania choroby na początkowym jej etapie.

Zastosowana technologia pozwala dokonać badania odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej. Powstały w ten sposób raport medyczny przedstawia mikrostrukturę kości wewnętrznej, ukazując potencjalne symptomy chorobowe.

Badanie stanowi alternatywę dla obecnie stosowanych technologii diagnostycznych, ponieważ ze względu na nieinwazyjny przebieg badania, pozwala regularnie monitorować stan kości.

Intermed prowadzi przychodnie działające na terenie czterech powiatów: goleniowskiego, łobeskiego, gryfińskiego i stargardzkiego. Są to placówki w Ińsku, Łobzie, Gryfinie i Resku. Oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, usługi w zakresie stomatologii, rehabilitacji, diagnostykę obrazową oraz diagnostykę laboratoryjną.

Usługi Intermed są zarówno finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2017 ma wartość ponad 2,8 mln zł i dotyczy usług w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w kilkunastu poradniach.

NZOZ Intermed powstał we wrześniu 2003 roku. Prezesem spółki prowadzącej placówkę jest Jacek Kargul.

Przeczytaj teraz

Pionierskie testy diagnostyczne w zakresie infekcji oddechowych w Medicover

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.02.2022

Od lutego 2022 roku pacjenci Medicover w Warszawie, Poznaniu, Łodzi oraz Krakowie mogą korzystać z pionierskiej na rynku usługi w zakresie diagnozowania infekcji układu dróg oddechowych.

Chodzi o innowacyjne testy, które obejmują diagnostykę antygenową w kierunku Covid-19 oraz grypy typu A/B.

Testy, które proponowane są pacjentom Medicover w wybranych centrach medycznych –pozwalają w ciągu 15-tu minut rozróżnić, czy przyczyną objawów, z którymi zgłasza się pacjent, jest zakażenie wirusem Sars-CoV-2 czy wirusem grypy typu A/B.

Nowo oferowany test zastępuje szybkie testy antygenowe w kierunku tych infekcji, które do tej pory musiały być wykonywane oddzielnie. W ramach tego rozwiązania wystarczy tylko jeden wymaz z nosa lub nosogardła.

Nowa usługa jest dedykowana pacjentom z objawami infekcji, przychodzącym do centrów na wizyty stacjonarne w ramach Medicover Express (usługi szybkiej konsultacji lekarza POZ i pielęgniarki w Medicover). Badanie jest dodatkowo płatne, ponieważ nie jest wliczone w zakres usług abonamentowych. Dzięki szybkiej diagnozie możliwe jest szybkie podjęcie właściwego leczenia. Badanie jest bezpieczne dla dorosłych i dzieci w każdym wieku.

Czytaj także: Klinika Kardiochirurgii Szpitala Medicover z rekordem operacji w 2021 roku >>>

-Szybkie testy diagnostyczne wykonywane w miejscu świadczenia usługi medycznej mają udowodnione korzyści w wielu sytuacjach klinicznych. Pozwalają na postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy bez konieczności odsyłania pacjenta do laboratorium i czekania na powrót wyników. Tym samym umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie właściwego leczenia. Dodatkowo, innowacyjne testy „2 w 1” są w obecnej sytuacji epidemicznej dużym ułatwieniem dla pacjentów i lekarzy. W ramach jednego badania wykonujemy test antygenowy na Covid-19 i na grypę, a wynik otrzymujemy już w 15 minut. Co ważne, testy cechują się wysoką wiarygodnością, co jest niezwykle ważne przy ustalaniu planu leczenia – mówi lek. med. Agnieszka Motyl, specjalista medycyny rodzinnej i epidemiolog w Medicover w Polsce.

-Badanie można wykonać u osób podejrzanych o zakażenie nawet do  12 dni od wystąpienia objawów. Test wykrywa antygen wirusa w pobranej próbce i w przypadku wyniku dodatniego – potwierdza zakażenie danym wirusem – dodaje.

Medicover to pierwszy prywatny podmiot na polskim rynku oferujący szybkie testy służące do wykrywania Covid-19 i grypy w ramach pobrania jednego wymazu.

Nowa usługa realizowana jest w czterech centrach medycznych: Medicover – Wołoska w Warszawie, Medicover – Poznań Malta w Poznaniu, Medicover – Piłsudskiego w Łodzi oraz Medicover – Kraków Podgórska w Krakowie.

Przeczytaj teraz

PZU: 1,6 miliona umów na ubezpieczenie zdrowotne

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 10.10.2018

Grupa PZU uznała II kwartał 2018 roku za rekordowy w swojej historii pod względem sprzedaży. Zanotowano między innymi dynamiczny rozwój portfela ubezpieczeń zdrowotnych.

Na koniec I półrocza 2018 roku liczba umów w tym zakresie wyniosła 1,6 miliona.

Do tego rozwoju szczególne przyczyniły się działania między innymi w obszarze customer experience, czyli na linii kontaktu klienta z PZU. W ramach podjętych inicjatyw wdrożono na przykład rozwiązania pozwalające na umawianie wizyt lekarskich przez internet.

W II kwartale 2018 składka przypisana brutto uzyskana przez Grupę PZU wyniosła 6,1 mld zł. W całym pierwszym półroczu Grupa pozyskała 11,9 mld zł, co jest również najlepszym półrocznym wynikiem w historii. Skonsolidowany zysk netto za pierwsze półrocze 2018 wyniósł 2,4 mld zł. Jest to wzrost o 38,3 procent w porównaniu do pierwszego półrocza 2017.

W 2017 roku Grupa PZU uzyskała wynik brutto na poziomie 5 526 mln zł wobec 2 988 mln zł w poprzednim roku (wzrost o 84,9 procenta). Zysk netto osiągnął poziom 4 233 mln zł i był wyższy o 1 859 mln zł od wyniku z 2016 roku.

Strategia Grupy PZU w obszarze zdrowia zakłada pozyskanie 4 milionów klientów oraz 1 miliarda złotych przychodów do roku 2020. Grupa pełni nie tylko rolę ubezpieczyciela, zapewniającego szeroką ochronę zdrowia, ale operatora medycznego koordynującego proces leczenia.

Czytaj: PZU: 1 mld zł przychodów z obszaru zdrowia do 2020 roku>>>

Na koniec 2017 roku klienci PZU Zdrowie mogli korzystać z usług medycznych oferowanych w ponad 2 000 placówek w 500 miastach (lekarze o 140 specjalizacjach). PZU Zdrowie to także ponad 60 własnych placówek, współpracujących z 1200 lekarzami.

Przeczytaj teraz