BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Lux Med nagrodzony Wektorem za 25 lat działalności

Autor:
Dodano: 14.01.2018

Lux Med został laureatem prestiżowej nagrody Pracodawców RP – Wektora 2017. Spółka została nagrodzona za 25 lat działalności opartej na założeniu, że w leczeniu dobro pacjenta ma priorytet oraz udowodnienie, że inwestycja w jakość leczenia to inwestycja opłacalna dla wszystkich.

– Nagrody Wektorów trafiają do osób wybitnych – powiedział Prezydent  Pracodawców RP Andrzej Malinowski. – Tych, którzy wyjątkowo przysłużyli się polskiej gospodarce. Którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania gospodarcze lub społeczne – podkreślił Malinowski.

Nagrodę Super Wektora 2017 otrzymał Premier Mateusz Morawiecki – za nakreślenie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz przekonanie do jej realizacji sił politycznych, a także oddanie w tym dokumencie należnego miejsca przedsiębiorcom.

 

Laureaci Wektorów 2017


Wśród laureatów znaleźni się też: Telewizja Polsat, Provident, Wojciech Faszczewski, prezes zarządu PEPEES, Igor Klaja, prezes zarządu OTCF, Krzysztof Domarecki, założyciel Selena FM, Norbert Rethmann, Rafał Holanowski, prezes zarządu Supra Brokers, Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce oraz Pracodawcy Pomorza i Kujaw Związek Pracodawców.

Wektory przyznawane są już od 2002 roku i konsekwentnie pokazują dokąd zmierza polski biznes. Trafiają do przedstawicieli świata gospodarki, nauki, kultury, polityki i mediów. Instytucje i firmy również mogą zdobyć tę nagrodę jako uhonorowanie ich wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości czy osiągnięć biznesowych.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową.

Pod opieką placówek Grupy Lux Med znajduje się 1 900 000 pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 000 osób, w tym około 6300 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.
 

Przeczytaj teraz

Pracodawcy RP postulują udział w pracach nad ustawą o zawodzie fizjoterapeuty

Autor:
Dodano: 16.02.2015

Pracodawcy RP zwrócili się do wiceministra zdrowia Sławomira Neumann z prośbą dotyczącą włączenia przedstawiciela organizacji do prowadzonych roboczych prac nad projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

„Jestem przekonany, że doświadczenie naszych członków pozwoli przygotować lepszy projekt ustawy, który uporządkuje i zaadresuje problemy świadczeniodawców i przedsiębiorców zajmujących się fizjoterapią” – napisał w liście do ministra Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP.

Na początku lutego, w trakcie posiedzenia Komisji ds. Kontroli Państwowej, wiceminister Neumann poinformował o trwających roboczych spotkaniach środowisk związanych z fizjoterapią mających na celu wypracowania konsensualnego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Pracodawcy RP zrzeszają i współpracują z szeregiem przedsiębiorców świadczących usługi z zakresu fizjoterapii. Wielu z nich posiada kilkunastoletnie doświadczenie i wykonuje świadczenia w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W odpowiedzi na postulaty tego środowiska organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej, będąca częścią Pracodawców PR, powołała Forum Rehabilitacji, które reprezentuje zarówno małe ośrodki świadczące usługi fizjoterapeutyczne jak i podmioty lecznicze posiadające jedne z najwyższych w skali kraju kontraktów na rehabilitację z publicznym płatnikiem.

– Reprezentujemy stanowisko świadczeniodawców o zróżnicowanej strukturze właścicielskiej – podmioty prywatne i publiczne –  wyjaśnia Andrzej Mądrala, uzasadniając kompetencje organizacji do włączenia się w prace nad ustawą.


 

Przeczytaj teraz

Projekt rozporządzenia w sprawie ryczałtu dla placówek w sieci

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 22.08.2018

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia, które dotyczy sposobu ustalania ryczałtu dla placówek systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (czyli sieci szpitali).

Rozporządzenie zakłada dodanie przepisów regulujących rozdysponowanie w ramach ryczałtów PSZ dodatkowych środków przeznaczonych na zwiększenie ilości wskazanego zakresu lub rodzaju świadczeń, w sytuacji kiedy te świadczenia  albo nie są wykonywanie przez niektórych świadczeniodawców PSZ albo są wykonywane w różnych wymiarach.

Projekt zawiera także przepisy precyzujące regulacje dotyczące stosowania współczynników korygujących związanych z ustalaniem wysokości Ts,i+1 oraz Kl,s,i+1 w sytuacji ich zmiany w trakcie okresu planowania.

Z Oceny Skutków Regulacji zawartych do projektu wynika, że wejście w życie rozporządzenia będzie skutkowało  zwiększeniem finansowania szpitali oczekujących na odnowienie akredytacji, dzięki zastosowaniu w odniesieniu do nich odpowiednich współczynników korygujących wartość ryczałtów systemu zabezpieczenia.

Chodzi o szpitale zakwalifikowane do podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, w przypadku których ważność certyfikatu akredytacyjnego wygasła nie wcześniej niż 12 miesięcy przed rozpoczęciem danego okresu planowania, a jednocześnie nie została zakończona procedura oceniająca.

Uwagi do rozporządzenia można przekazywać do 29 sierpnia 2018 roku.

 

Przeczytaj teraz

CKR realizuje projekt dotyczący termomodernizacji i odnawialnych źródeł energii

Autor:
Dodano: 26.09.2015


Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Konstancina realizuje od września 2015 roku projekt obejmujący termomodernizację obiektów placówki oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii i tym samym obniżenie kosztów ponoszonych na ten cel.

Projekt uzyskał wsparcie finansowe z funduszy Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W ramach projektu zostanie wykonana wymiana okien, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych oraz ekologicznych źródeł ciepła oraz energii elektrycznej poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii fotowoltaicznej.

Obecnie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji zużywa 4 219 886,9 kWh/rok oraz emituje 1 659,84 MgCO2/rok. Głównym celem projektu jest zmniejszenie tych wartości do 3 524 064,2 kWh/rok oraz ograniczenia emisji do poziomu 1 123,18 MgCO2/rok.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji jest ośrodkiem wyspecjalizowanym w leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz w rehabilitacji neurologicznej. Prowadzi szpital wielospecjalistyczny z oddziałami ortopedii i chirurgii kręgosłupa, oddziałem rehabilitacyjnym oraz oddziałem rehabilitacji neurologicznej, a także przychodnię rehabilitacyjną z poradniami: rehabilitacji medycznej, ortopedyczną, neurologiczną oraz przychodnię krioterapii ogólnoustrojowej.

W ośrodku wykonać można badania MRI, RTG, USG, densytometryczne. Usługi medyczne świadczone są w ramach NFZ oraz komercyjnie. Kontrakt na rok 2014 ma wartość około 44 mln zł i dotyczy głównie rehabilitacji leczniczej, ale także leczenia szpitalnego i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Ponad 900 tys. zł jest przeznaczone na leczenie uzdrowiskowe.

Na terenie ośrodka znajduje się także Kompleks Rekreacji i Odnowy Biologicznej z pływalnią, kortem tenisowym, jaskinią solno-jodową. Skorzystać można także z usług fryzjerskich i kosmetycznych.

CKR posiada pięć filii, cztery przychodnie rehabilitacyjne działają w Warszawie, oprócz najnowszej zlokalizowanej przy ulicy Surowieckiego pozostałe to: Przychodnia Rehabilitacyjna Warszawa Śródmieście, Zakład Rehabilitacyjny Warszawa Praga Południe – Majdańska Team oraz Przychodnia Ortopedyczno-Rehabilitacyjna Warszawa Ursynów przy Alei KEN. Jedna z filii działa we Wrocławiu. CKR kieruje Jerzy Karwowski.

Przeczytaj teraz

Pomiar ostrości widzenia nie może być kryterium do leczenia zaćmy

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.09.2014


Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP

Propozycja Ministerstwa Zdrowia, by kryterium do kwalifikacji leczenia zaćmy był pomiar ostrości widzenia, a nie, jak było dotychczas, autonomiczna decyzja lekarza poparta subiektywnymi odczuciami pacjenta, to bardzo kontrowersyjny pomysł – mówi Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP.

Propozycja, która znalazła się w projekcie rozporządzenia ministerstwa zdrowia, w nieuprawniony sposób obniży dostępność leczenia, skazując pacjentów na leczenie finansowane z własnych środków. Poza tym istotnie obniży to komfort życia osób starszych, a w wielu przypadkach wręcz wykluczy ich z życia zawodowego, zwiększając koszty transferów socjalnych.

Zaćma jest chorobą cywilizacyjną, coraz częściej występującą między innymi w związku z wydłużającą się średnią długością życia. Zdecydowana większość operacji (66,5 procent) przeprowadzana jest wśród osób w grupie wiekowej 61–80 lat. Problem ten dotyczy jednak także osób młodszych – według statystyk Narodowego Funduszu Zdrowia, blisko 10 procent operacji (czyli blisko 20 tysięcy) zostało wykonanych w grupie osób w wieku 18–60 lat.

Schorzenie to stwarza wiele problemów pracownikom. Jak wynika z danych ZUS, w 2013 roku z uwagi na zaćmę jedna osoba przebywała na zwolnieniu lekarskim średnio około 22 dni, co przy grubo ponad 17 tysięcy zwolnieniach daje w sumie 400 tysięcy dni „chorobowego”.

Przyjęcie kryterium ostrości widzenia na poziomie 0,4 jako kwalifikacja do operacji zaćmy miałoby wpływ na działalność przedsiębiorców i pracowników.

Wiele osób posiadających prawo do ubezpieczenia zdrowotnego, a zatem uprawnionych do uzyskania bezpłatnego świadczenia gwarantowanego w zakresie chirurgicznego usunięcia zaćmy, reprezentuje zawody, do których wykonywania konieczne jest posiadanie aktualnego okresowego badania lekarskiego. Odpowiednie zaświadczenie wydaje lekarz medycyny pracy, na podstawie poświadczenia przez okulistę zdolności do pracy, w tym ostrości wzroku do dali (z korekcją lub bez) w zakresach pomiędzy 0,5 a 0,8. Są to np. zawodowi kierowcy, kierujący pojazdem samochodowym, podlegający ustawie o transporcie drogowym, motorniczowie, pracujący na wysokości powyżej 3 metrów, zajmujący się monitoringiem prac wymagających szczególnej sprawności, np. przy obsłudze pulpitów sterowniczych, sygnalizatorów, w centrach kontroli, operatorzy sprzętu drogowego, budowlanego, robót ziemnych, operatorzy urządzeń podnośnikowych, obsługujący maszyny w ruchu i inne urządzenia grożące urazem czy wykonujący pracę związaną z posługiwaniem się bronią.

Aktualny projekt rozporządzenia ministra zdrowia pozbawia ich prawa do świadczenia gwarantowanego, a co za tym idzie możliwości wykonywania dotychczasowej pracy. Zwiększa także koszty państwa w zakresie wydatków na zasiłki dla bezrobotnych i różne inne świadczenia społeczne, związane z ubóstwem osób pozostających bez pracy.

Należy także zwrócić uwagę na fakt, że przyjęcie kryterium ≤ 0,4 jest całkowicie niezgodne z wiedzą medyczną z zakresu okulistyki. Towarzystwa naukowe na całym świecie w swoich standardach postępowania w zakresie kwalifikacji do chirurgicznego zabiegu usunięcia zaćmy stoją na stanowisku, iż ostrość wzroku nie może być jedynym kryterium. Dlatego też decyzja o zakwalifikowaniu do operacji powinna być podjęta przez lekarza w oparciu o subiektywną ocenę pacjenta, dotyczącą odczuwania przez niego pogorszenia wzroku.

Przeczytaj teraz

Podimed utworzy spółkę diagnostyczną

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.12.2021

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed sp. z o.o. ze Szczecinka utworzy nową spółkę Podimed Laboratorium sp. z o.o.. Powstanie ona przez podział i przeniesienie części majątku głównej spółki

Kapitał zakładowy spółki dzielonej ma wartość 700 tys. zł., kapitało nowo wydzielonej spółki będzie wynosił 70 tys. zł.

Nowa spółka będzie prowadzić działalność polegającą na świadczeniu usług medycznych w zakresie badań laboratoryjnych w placówkach Podimed – w Szczecinku przy ulicy Kilińskiego oraz w Dębnie, przy ulicy Kościuszki.

Laboratorium Podimed posiada akredytację potwierdzającą  jakość wykonywanych badań zgodną z normą ISO 15189.

Czytaj także: Rok 2021 kończymy z poczuciem zadowolenia >>>

Podimed oferuje usługi w zakresie medycyny rodzinnej w przychodniach w Szczecinku, Czarnem i Białym Borze. W Szczecinku oferuje konsultacje lekarzy specjalistów oraz prowadzi centrum okulistyki i chirurgii oka. Wśród dostępnych świadczeń są także usługi w zakresie medycyny pracy oraz rehabilitacja.

Usługi Podimedu są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed sp. z o.o. działa 1996 roku. Jednoosobowy zarząd spółki tworzy Paweł Szycko.

Przeczytaj teraz