Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

EMC Instytut Medyczny: nowy prezes zarządu

2017-01-11

Rada Nadzorcza EMC Instytut Medyczny SA 10 stycznia 2017 roku powołała Rafała Szmuca na członka zarządu spółki i powierzyła mu funkcję prezesa. Nowy prezes dotychczas był członkiem zarządu Santander Consumer Bank.

Rafał Szmuc jest doktorem nauk o ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentem programów rozwojowych Strategic Leadership Academy HBR, Strategic Finance in Banking by Wharton School, CIO Academy na Uniwersytecie Oxford/Said Bussines School.

W latach 1994 - 2001 był pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, równolegle rozwijał własne przedsiębiorstwo branży IT.

Od 2001 do 2006 roku zaangażowany był w uruchomienie od podstaw polskiego oddziału międzynarodowego koncernu marketingu bezpośredniego GHP Dialog z siedzibą w Bamberg, rozwijając rozwiązania IT, a następnie kierując produkcją.

W 2006 roku dołączył do AIG Bank Polska (obecnie Santander Consumer Bank) aby kolejno rozwijać i optymalizować różne obszary banku. W latach 2010 i 2011 odpowiedzialny był za integrację jednostek operacyjnych łączących się banków AIG i Santander. Od 2013 roku pracował jako członek zarządu Santander Consumer Bank S.A. odpowiedzialny za pion technologii i operacji.

Grupa EMC Szpitale prowadzi obecnie 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

W ramach Grupy Kapitałowej EMC Instytut medyczny oprócz jednostki dominującej działają następujące jednostki zależne: Lubmed sp. z o.o. (zespół trzech przychodni w Lubinie), Mikulicz sp. z o.o. (szpital z przychodnią w Świebodzicach), EMC Health Care Limited (przychodnia w Dublinie), EMC Silesia sp. z o.o. (szpital geriatryczny z przychodnią w Katowicach), PCZ sp. z o.o. w Kowarach (szpital z przychodnią w Kowarach), Silesia Med Serwis sp. z o.o. (domowa opieka medyczna w Katowicach), EMC Piaseczno sp. z o.o. (szpital z przychodnią w Piasecznie), Zdrowie sp. z o.o. (szpital w Kwidzynie), Regionalne Centrum Zdrowia sp. z o.o. (szpital z przychodnią w Lubinie), NZOZ Zawidawie sp. z o.o. (zespół przychodni we Wrocławiu), Q-Med sp. z o.o. (zespół przychodni w Oleśnicy, Bierutowie i Sycowie), CM Medyk sp. z o.o. (zespół przychodni we Wrocławiu).

Grupa EMC zanotowała za 3 kwartały roku 2016 przychody netto ze sprzedaży w wysokości 204 178 tys. zł. W okresie tym Grupa zanotowała stratę netto w wysokości 7 225 tys. zł. W analogicznym okresie roku 2015 Grupa EMC zanotowała 193 898 tys. zł przychodów oraz 2 022 tys. zł straty.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »