EMC Instytut Medyczny: wzrost przychodów w III kwartale 2013

0
379


Skonsolidowane przychody EMC Instytut Medyczny wzrosły w III kwartale 2013 roku o  14,7 procent i wyniosły 44,5 mln zł. Zwyżka ta była możliwa dzięki zwiększeniu przychodów od Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjentów komercyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, a także przejęciu nowego podmiotu.

W drugim kwartale 2013 roku Grupa EMC powiększyła się o spółkę „Zdrowie”, która prowadzi Szpital Powiatowy w Kwidzynie. Wyniki tego podmiotu są konsolidowane od 26 lipca 2013, co spowodowało zwiększenie przychodów o 4,8 mln zł.  W trzecim kwartale zysk netto pozostał na poziomie 0,43 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach sprzedaż Grupy zwiększyła się o 5,5 proc. do 125, 74 mln zł . Zysk netto wyniósł 1,75 mln zł.

– W  minionym kwartale konsekwentnie realizowaliśmy strategię rozwoju Grupy polegającą na przejmowaniu nowych podmiotów oraz rozbudowie i modernizacji placówek już należących do EMC – powiedział Piotr Gerber Prezes EMC Instytut Medyczny.

W trzecim kwartale 2013 roku prowadzone były prace w związku z rozbudową należącego do Grupy EMC Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. W ramach inwestycji powstaje nowy odział szpitalny, część rehabilitacyjno-szkoleniowa oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR). Katowicki szpital, który obecnie liczy 38 łóżek geriatrycznych, po rozbudowie dysponować będzie kolejnymi 26 łóżkami geriatrycznymi oraz 24 łóżkami rehabilitacyjnym. W ramach projektu CBR prowadzone będą prace nad poprawą jakości życia w podeszłym wieku, zwiększeniem sprawności i samodzielności osób starszych.

W trzecim kwartale 2013 kontynuowane były też prace modernizacyjne w Szpitalu Bukowiec, gdzie obecnie powstaje między innymi nowy blok operacyjny i centralna sterylizacja. Trwała także rozbudowa przychodni w Szpitalu św. Anny w Piasecznie. W parterowym budynku powstaje piętro, w którym mieścić się będzie 10 gabinetów lekarskich.

Grupa EMC Instytut Medyczny liczy obecnie 9 Szpitali i 16 przychodni. Są to: Szpital św. Anny w Piasecznie , EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach, Szpital Bukowiec w Kowarach, Szpital Zdrowie w Kwidzynie. Do Grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.

Szpitale wchodzące w skład Grupy EMC obejmują opieką medyczną ponad 950 tysięcy mieszkańców województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W przychodniach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej leczy się ponad 90 tysięcy pacjentów.