Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

EMC: nagroda dla szpitala w Lubinie

2017-12-13

Szpital Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie zwyciężył w konkursie Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia w kategorii Innowacyjny Szpital. Wyróżnienie podsumowuje zmiany przeprowadzone w szpitalu i sukcesy, które zespół RCZ osiągnął w 2017 roku.

1 lipca 2017 roku został tutaj uruchomiony szpitalny oddział ratunkowy, zlokalizowany w nowo wybudowanym skrzydle szpitala. Oprócz SOR-u mieści się w nim nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, diagnostyka obrazowa i pracownia endoskopowa. Do sukcesów szpitala można także zaliczyć zmianę organizacji pracy na bloku operacyjnym. Zmiany te mają na celu poprawę jakości opieki nad pacjentami.

Wyboru laureatów w konkursie dokonało niezależne jury, składające się z 27 wpływowych osób ze świata medycyny, między innymi byłych ministrów zdrowia, wybitnych postaci świata medycyny oraz szefów najważniejszych organizacji sektora medycznego. Organizatorem konkursu była Termedia.

W Szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia  każdego roku hospitalizowanych jest ponad 17 tysięcy pacjentów.

Od marca 2017 roku chirurgów onkologicznych z Lubina - jako pierwszych w Polsce - wspiera oparta na sztucznej inteligencji platforma IBM Watson Oncology. Jej zadaniem jest  asystowanie lekarzom w poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w oparciu o zgromadzone informacje naukowe.

Regionalne Centrum Zdrowia należy od roku 2014 do Grupy EMC, która prowadzi 10 szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. 89 procent przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Realizując usługi w ramach systemu publicznego, Grupa EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »