BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Pierwsze centrum medyczne Medicover w Olsztynie już otwarte

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 5.10.2023

Medicover wzmacnia swoją obecność w stolicy Warmii i Mazur. 2 października w samym sercu Olsztyna rozpoczęło działalność nowoczesne wielospecjalistyczne centrum medyczne. W jednym miejscu do dyspozycji pacjentów są punkt pobrań oraz gabinety do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych.

Nowo otwarte centrum medyczne, pierwsze pod marką Medicover w Olsztynie, znajduje się w prestiżowej lokalizacji kompleksów biurowych SIGMA przy al. Marszałka Piłsudskiego 44A, jednej z głównych ulic miasta.

– 2 października to był dla nas dzień pełen emocji i radości z zakończenia procesu przygotowania centrum i możliwości jego otwarcia w pełnej funkcjonalności. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby to miejsce było kompletne, profesjonalne i wyjątkowe – mówi Małgorzata Huścio, kierownik centrum medycznego.

W jasnych, nowocześnie urządzonych przestrzeniach, które już od wejścia budzą pozytywne emocje, do dyspozycji pacjentów oddano punkt pobrań oraz 26 gabinetów do konsultacji lekarsko-pielęgniarskich i badań diagnostycznych wyposażonych w najnowszy sprzęt.

Centrum, którego całkowita powierzchnia wynosi 950 metrów kwadratowych, posiada także najnowszy sprzęt do badania RTG, USG, EKG oraz audiometrii i spirometrii. Dzięki temu w trakcie jednej wizyty pacjent można otrzymać kompleksową pomoc lekarską i wykonać niezbędne badania.

– Oczekiwania lokalnego rynku wobec naszego centrum były bardzo wysokie. Medicover od zawsze zapewnia najlepszych lekarzy specjalistów i bardzo doświadczony personel medyczny. Podjęliśmy wyzwanie i w toku rekrutacji powstał zespół, który będzie odtąd troskliwie opiekował się zdrowiem naszych pacjentów. Współpracują z nami lekarze, których nazwiska od lat gwarantują pacjentom najwyższy standard usług – mówi kierownik centrum.

Nowo otwarte centrum medyczne Medicover to miejsce dla wszystkich olsztynian. Na miejscu przyjmują wykwalifikowani lekarze wielu różnych specjalizacji, w tym tych najbardziej pożądanych, czyli: interniści, pediatrzy, ginekolodzy, endokrynolodzy, pulmonolodzy, alergolodzy, reumatolodzy, a także okuliści, ortopedzi i chirurdzy. Ponadto można przeprowadzić większość badań z obszaru profilaktyki medycyny pracy wraz z psychotechniką i widzeniem zmierzchowym. Jest to ogromne ułatwienie dla pracodawców i samych pracowników, gdyż uzyskanie orzeczenia odbywa się po prostu sprawniej.

– Nasze nowe centrum wyróżnia się dodatkowo tym, że oferuje nie tylko najwyższą jakość usług medycznych, ale równie wysoki standard obsługi administracyjnej. Pomocny i zaangażowany zespół recepcyjny posiada szeroką wiedzę o usługach medycznych, które są dostępne w centrum. Błyskawicznie reagują na potrzeby naszych pacjentów, a także są dla nich wsparciem logistycznym i technicznym. Zlokalizowanie wszystkich niezbędnych gabinetów i pracowni diagnostycznych na jednej powierzchni pozwala zaoszczędzić im energię i ich cenny czas – dodaje Małgorzata Huścio.

Z myślą o wygodzie pacjentów w ramach centrum wydzielono także mniejsze strefy: dla najmłodszych pacjentów oraz ginekologiczną. Ponadto zastosowano szereg rozwiązań, które usprawniają rejestrację oraz obsługę pacjentów, m.in. mobilne recepcje oraz selfcheck.

Pacjenci na miejsce wygodnie dojadą z dowolnej części Olsztyna, korzystając z transportu miejskiego. Z myślą o osobach zmotoryzowanych przed budynkiem przygotowano także parking na 30 miejsc.

Medicover umacnia się w Olsztynie

Nowe centrum medyczne Medicover w Olsztynie to kolejna inwestycja firmy w tym regionie.
W grudniu 2020 roku przejęła trzy centra stomatologiczne działające pod marką Kraina Zdrowego Uśmiechu, a następnie w styczniu 2023 r. do marki dołączył kolejny lokalny lider – Sokołowscy „Dentyści z pasją”. Medicover jest też obecny w Olsztynie ze swoją działalnością sportową. Od kilku lat olsztynianie mogą także trenować w klubie fitness Just GYM, jednym z ponad 130 takich obiektów w portfolio firmy.

Przeczytaj teraz

Prywatne szpitale z certyfikatami „Bezpieczny szpital”

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 14.10.2022

Dwa prywatne szpitale – Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie oraz Szpital Eskulap Centrum Leczenia Chorób i Serca z Osielska, w powiecie bydgoskim, otrzymały certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”.

Do programu zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski. 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów bezpieczeństwa oraz za działania na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego.

Pierwszym krokiem, które musiały podjąć placówki medyczne, by uzyskać certyfikat, było podpisanie deklaracji „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” dostępnej na stronie https://deklaracja-bezpiecznyszpital.pl/. Jednostki te zobowiązały się do przestrzegania 11 zasad, mających zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla personelu medycznego, między innymi zapewnienia środków eliminujących lub ograniczających stopień narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny, posiadania procedur postępowania w przypadku narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny oraz prowadzenia rejestru wszystkich zranień i zakłuć.

W poprzednim roku do Koalicji dołączyło ponad 40 instytucji (szpitali, powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, centrów zdrowia, ośrodków rehabilitacyjnych), w tym roku ich liczba wynosi już ponad 90.

Szacuje się, że w polskich szpitalach co roku dochodzi do 37 tysięcy zranień związanych z używaniem sprzętu medycznego przez pracowników ochrony zdrowia. Takie wypadki niosą za sobą poważne konsekwencje, między innymi potencjalne choroby zakaźne, wysoką absencję w pracy i dłuższy powrót do zdrowia.

W trosce o bezpieczeństwo polskiego personelu medycznego w 2021 roku została powołana Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, której działania mają na celu zwiększanie bezpieczeństwa pracowników ochrony zdrowia w miejscu pracy, między innymi poprzez promowanie i zachęcanie szpitali do korzystania z bezpiecznego sprzętu.

Koalicja postanowiła doceniać jednostki medyczne, które już teraz dbają o swoich pracowników, poprzez program certyfikacyjny „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”, którego pierwsza edycja właśnie dobiegła końca.

Certyfikaty wręczono 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT, organizowanego przez wydawnictwo Termedia.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych działa już 20 lat

Mazowiecki Szpital Onkologiczny z Wieliszewa oferuje pełen proces diagnostyczno-terapeutyczny w zakresie onkologii – od konsultacji przez specjalistę, przez badania laboratoryjne, endoskopowe i obrazowe, zabiegi operacyjne aż po leczenie uzupełniające w trybie ambulatoryjnym, hospitalizację jednodniową i hospitalizację planową, włącznie z rehabilitacją pooperacyjną oraz późniejszą opieką specjalistyczną w poradniach przyszpitalnych.

Szpital działa od 2010 roku, jego właścicielem jest Uczelnia Medyczne im. Marii Skłodowskiej-Curie, która w 2020 roku uzyskała uprawnienia do kształcenia na kierunku lekarskim. Szpital stanowi bazę kliniczną dla uczelni.

Szpital Eskulpa z Osielska specjalizuje się we flebologii, chirurgii naczyń i kardiologii, oferuje również zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, ginekologii, ortopedii, neurochirurgii czy laryngologii. Działa tutaj pracownia diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, endoskopii), punkt pobrań, centrum rehabilitacji i wellness.

Placówki prowadzi Eskulap Bis s.c. Ewa Molska Stanisław Molski.

Przeczytaj teraz

Braki w zapisach projektu ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 14.07.2013

Andrzej Sokołowski, Prezes

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali  Prywatnych

W projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych brakuje szeregu zapisów. Dotyczą one między innymi działalności Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Liczyliśmy na to, że Agencja będzie się zajmować nowymi technologiami medycznymi,  szczegółowym opisem zabiegów, ich wyceną itd. , niezależnie od tego, czy procedura ta pojawi się potem w koszyku świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czy też nie. Tymczasem z projektu ustawy wynika, że zadania Agencji będą się ograniczały tylko do działań w zakresie farmacji. Jest to oczywiście ważna dziedzina, ale wydatki na farmację to tylko pewna część budżetu NFZ, większość środków jest przeznaczanych na usługi medyczne.

Brakuje także w ustawie odwołania się do standardów unijnych. Procedury medyczne są w naszym kraju wyceniane odmiennie niż w innych krajach. Badanie endoskopowe to u nas procedura nie wymagająca hospitalizacji, a na przykład w Portugalii jest związana z jednodniowym pobytem w szpitalu. Takich przykładów jest wiele.

Sporną sprawą, która pojawiła się w projekcie ustawy, jest także sprawa poradni przyszpitalnych oraz tych działających poza szpitalami. Mają one być odrębnie traktowane, co rodzi niebezpieczeństwo, że placówki działające poza szpitalami będą miały ograniczony dostęp do środków z NFZ, a są to głównie placówki prywatne. Zwróciliśmy się w tej sprawie po opinię prawną.

Przeczytaj teraz

Centrum Komorniki przejęło pacjentów Przychodni Lekarza Rodzinnego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.10.2021

Od 1 lipca 2021 roku pacjenci Przychodni Lekarza Rodzinnego w Komornikach zostali przejęci przez nowo powstałe Centrum Medyczne Komorniki. Placówka oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne. 

Centrum działa przy ulicy Stawnej 7 i zajmuje drugie piętro budynku ośrodka zdrowia, w pomieszczeniach, w których wcześniej działała biblioteka gminna i ośrodek kultury, przeniesione do nowo wybudowanego Centrum Kultury i Tradycji.   

Centrum przejęło pacjentów Przychodni Lekarza Rodzinnego, która działała w tej samej lokalizacji i której umowa z NFZ wygasła. 

Nowa placówka oprócz świadczeń w zakresie POZ oferuje także konsultacje w zakresie kardiologii, urologii, gastrologii, reumatologii, dermatologii, pulmonologii, a także psychologii i dietetyki. 

Zapowiada także rozszerzenie zakresu świadczeń, między innymi o badania USG i konsultacje radiologa oraz staranie się o kontrakt z NFZ na konsultacje specjalistyczne. 

Placówkę prowadzi spółka Centrum Medyczne Komorniki, której prezesem jest Artur Bąk. 

Czytaj także: Orpea otworzy dom opieki w Łodzi >>>

Przeczytaj teraz

Zarządzanie jakością jest kluczem do skutecznej opieki

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.06.2012

Robert MołdachRobert Mołdach
Pracodawcy Medycyny Prywatnej

Jak można się spodziewać, przyszły system finansowania świadczeń będzie tworzył preferencje dla podmiotów oferujących opiekę zintegrowaną, kompleksową oraz cechującą się najwyższą jakością. O ile w dwu pierwszych obszarach można mieć pewne wyobrażenie co do kształtu nadchodzących rozwiązań, o tyle w kwestii jakości pojawia się wiele znaków zapytania.

Kto ma oceniać jakość faktycznej opieki? Nie chodzi tu o akredytację, czy inny standard certyfikacji, bo ten tworzy tylko fundament dla jakości. Jej faktyczny wymiar może być zgoła odmienny. Pojawiający się w przeszłości pomysł, aby ocenę jakości oprzeć o ankiety pacjentów należy traktować z ostrożnością, jeśli nie z dystansem. Ochrona zdrowia potrzebuje mierników obiektywnych i nie budzących wątpliwości, jeśli mają mieć wpływ na dystrybucję wielomiliardowego budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Należy ich poszukiwać w pomiarze ilości zakażeń szpitalnych, powikłań, zużycia jednostek krwi, readmisji i temu podobnych parametrów. Konieczne jest wprowadzenie transparentnego systemu, który dane te będzie gromadził i przetwarzał na potrzeby benchmarkingu operacyjnego szpitali i rankingu konkursowego Funduszu.

Zarządzanie tak rozumianą jakością jest kluczem do skutecznej opieki, ograniczenia kosztów leczenia i podniesienia satysfakcji pacjentów. Stoję na stanowisku, że jednym z najważniejszych katalizatorów działań pro-jakościowych powinna być mądrze wdrażana innowacja. Nie chodzi tu o każdą nowinkę technologiczną, bo ta niekoniecznie pozytywnie wpływa na ekonomikę ochrony zdrowia. Chodzi o taki wybór rozwiązań innowacyjnych, które faktycznie ograniczą ilość zakażeń i sumaryczny koszt opieki. Dostrzegając wpływ innowacji na jakość opieki zdrowotnej, Pracodawcy Medycyny Prywatnej we współpracy z Pracodawcami RP, podjęli inicjatywę utworzenia Forum Innowacji i Jakości w Ochronie Zdrowia. Forum stawia sobie dwa zasadnicze cele – wzmocnienie roli i miejsca w systemie ochrony zdrowia podmiotów promujących jakość opieki medycznej dzięki innowacjom oraz podniesienie jakości opieki nad pacjentem. Oba mają kluczowe znacznie w formułowaniu na poziomie regionalnym strategii współpracy Funduszu ze świadczeniodawcami. Zapraszamy do współpracy w ramach Forum partnerów technologicznych i poszerzenia działającej już grupy inicjatywnej.

Robert Mołdach
Koordynator Forum
r.moldach@pracodawcyrp.pl

Przeczytaj teraz

Nagroda dla Roberta Gajdy za osiągnięcia menadżerskie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 24.02.2019

Kapituła Nagród Polskiego Klubu Biznesu przyznała doktorowi Robertowi Gajdzie, założycielowi Grupy Gajda-Med, nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia menadżerskie w mazowieckiej służbie zdrowia.

Wręczenie nagrody odbędzie się 1 marca 2019 roku podczas uroczystej Gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. W gali wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, ludzie kultury, sztuki i mediów.

Dr n. med. Robert Gajda jest specjalistą chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, kardiologii oraz medycyny sportowej. W roku 1998 roku otworzył NZOZ Centrum Medyczne Gajda-Med.

Obecnie Grupa Gajda-Med prowadzi szpital w Pułtusku oraz sieć placówek ambulatoryjnych w Warszawie, Pułtusku i miejscowościach ościennych. Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Czytaj także: Grupa Gajda-Med zainteresowana szpitalem w Kozienicach>>>

Robert Gajda intensywnie uprawia różne dyscypliny sportu, głównie biegi na średnich i długich dystansach startując w zawodach rangi międzynarodowej jako reprezentant Polski w kategoriach masters.

23 lutego 2019 w Toruniu reprezentował Pułtusk podczas 2. Halowych Mistrzostw Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce Masters. Stratował  w biegu na 800 m, zajmując 2 miejsce kategorii M55 oraz 1 miejsce w kategorii open.

Przeczytaj teraz