EMC: szpital w Kamieniu Pomorskim zawiesza działalność oddziałów

0
377

Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zawiesił od 1 lipca 2018 roku działalność oddziałów: położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego. Decyzja o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów dotyczy okresu do 30 września 2018 roku.

Powodem takiej decyzji był brak lekarzy.

W nagłych sytuacjach szpital ma obowiązek zabezpieczyć pacjentki na izbie przyjęć w zakresie, jaki wynika ze stanu zdrowia lub zapewnić transport sanitarny do innego szpitala – informuje zachodniopomorski oddział wojewódzki NFZ.

W województwie zachodniopomorskim 22 szpitale prowadzą oddziały ginekologiczno-położnicze, a 16 – oddziały neonatologiczne.

Szpital w Kamieniu Pomorskim prowadzi także oddziały: chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych oraz pediatrii. Przy szpitalu działa także kilkanaście poradni specjalistycznych, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz pracownie diagnostyczne.

Placówka należy do sieci EMC, która prowadzi w całym kraju 10 Szpitali i 26 przychodni. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Wszystkie znalazły się w działającej od 1 października 2017 sieci szpitali.