Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

EMC: warsztaty dla lekarzy w Piasecznie

2017-05-19

18 i 19 maja 2017 roku w Szpitalu św. Anny w Piasecznie, należącym do Grupy EMC, odbyły się piąte warsztaty urologiczne w ramach organizowanej cyklicznie Szkoły RIRS. Urolodzy Marek Zawadzki i Przemysław Zugaj szkolili lekarzy z Siedlec, Chęcin i Kozienic oraz Grodziska Mazowieckiego.

RIRS (Retrograde Internal Surgery) to obecnie najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni z każdego odcinka układu moczowego, stosowany głównie w leczeniu kamicy nerkowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, w trakcie 1-2 dniowej hospitalizacji.

Majowe warsztaty w Szkole RIRS zaczęły się od cyklu wykładów poświęconych specjalistycznym zagadnieniom z zakresu leczenia kamicy między innymi u kobiet ciężarnych lub pacjentów z anomaliami anatomicznymi. Tego samego dnia lekarze mieli okazję do przećwiczenia najważniejszych etapów operacji na modelach treningowych. Drugiego dnia urolodzy brali udział w serii zabiegów usuwania kamieni nerkowych metodą RIRS.

Urolodzy ze Szpitala św. Anny w Piasecznie mają największe w Polsce doświadczenie w zabiegach metodą RIRS. Zespół zoperował już ponad 400 pacjentów. Zainteresowanie zabiegami jest bardzo duże, a z pomocy do piaseczyńskich specjalistów korzystają  dotknięte kamicą osoby z całego kraju.

Kamica układu moczowego jest schorzeniem dotykającym wielu osób. Metoda wewnątrznerkowego kruszenia kamieni jest doskonałą alternatywą dla starszych metod powszechnie stosowanych w Polsce. Jej najważniejsze zalety to małoinwazyjność, skuteczność, bezpieczeństwo i możliwość szybkiego powrotu do codziennej aktywności.  Metodą RIRS przeprowadzane są również operacje leczenia nowotworów górnych dróg moczowych (miedniczki nerkowej, moczowodu).

Szpital w Piasecznie prowadzi sześć oddziałów, oprócz oddziału urologii są to także oddziały: chorób wewnętrznych i chorób płuc, chirurgii, położniczo-ginekologiczny, neonatologii oraz pediatrii. Placówka posiada także poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne, w tym tomografii komputerowej.

Grupa EMC Szpitale prowadzi obecnie 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »