Enel-Med inwestuje w sprzęt diagnostyczny

0
443

Centrum Medyczne Enel-Med podpisało 29 czerwca 2018 roku umowę z Philips Polska dotyczącą dostawy trzech rezonansów magnetycznych oraz dziesięciu aparatów USG. Dostawa i instalacja urządzeń ma nastąpić do 30 czerwca 2020 roku.

Przewidziane są dwa warianty umowy, w razie wyboru pierwszego koszt zakupu wyniesie 17 196 955,84 zł brutto, w przypadku drugiego – 18 191 75,87 zł brutto.

Przewidziane jest zakupienie aparatów rezonansu magnetycznego Philips Ingenia1,5 T Omega HP oraz Philips Ingenia 3.0T a także konsoli lekarskiej i aparatów USG Inno Sight.

Nabycie tych urządzeń zostanie sfinansowane częściowo ze środków własnych spółki, a częściowo ze środków pozyskanych z kredytu.

W ramach Grupy Enel-Med działa 39 placówek, w tym 2 szpitale działające w Warszawie, 3 ośrodki medycyny sportowej Enel-Sport – w Warszawie i w Łodzi oraz placówka medycyny estetycznej Estell w Warszawie. Spółka zajmuje się pełną obsługą pacjentów – od konsultacji i diagnostyki aż po rehabilitację.

Pracownie rezonansu magnetycznego działają w obu szpitalach Enel-Med – Szpitalu Zacisze oraz Szpitalu Centrum, a także w placówkach w Katowicach – w Oddziale Ligocka, w Gdyni – w Oddziale Alfa Plaza i w Gdańska- w Oddziale Grunwaldzka.