Enel-Med: Jacek Rozwadowski prezesem zarządu

0
1001
Prezes Jacek Rozwadowski podczas otwarcia Kliniki Estell, jesienią 2014 roku
SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Od 29 czerwca 2018 roku funkcję prezesa zarządu Centrum Medycznego Enel-Med. S.A. pełni Jacek Jakub Rozwadowski (na zdjęciu – podczas otwarcie Kliniki Estell jesienią 2014 roku), syn dotychczasowego prezes i założyciela spółki – Adama Rozwadowskiego.

Jacek Rozwadowski związany jest z firmą od 2002 roku. Od 15 stycznia 2009 roku do 28 czerwca 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Od października 2008 roku, jako dyrektor zarządzający, odpowiadał za realizację określonej przez zarząd strategii firmy.

Zanim podjął pracę w sektorze medycznym, był związany z branżą motoryzacyjną. W latach 1999 – 2002 zajmował się marketingiem i sprzedażą w DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Wcześniej przez rok pracował dla DAF Trucks NV Holland, w którym był odpowiedzialny za sprzedaż na region Polski. W latach 1996 – 1998 obejmował stanowisko project managera w Elektrim S.A. Jacek Rozwadowski był uczestnikiem wielu szkoleń zawodowych poświęconych marketingowi, sprzedaży oraz współpracy z mediami.

 

 

Jest absolwentem marketingu Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie.

Adam Rozwadowski poinformował w marcu 2018 roku o swojej rezygnacji z ubiegania się o wybór do zarządu spółki w następnej kadencji. Decyzja ta związana była z powołaniem Fundacji Zdrowia Publicznego „Pro Bono”, której celem ma być ochrona zdrowia a także prowadzenie edukacji zdrowotnej wśród wszystkich grup społecznych. Rok 2018 to pierwszy rok działalności fundacji, której Adam Rozwadowski chce w pełnym zakresie się poświęcić.

Enel-Med jest firmą rodzinną, w rękach jednej rodziny pozostaje około 65 procent akcji spółki, co daje możliwość utrzymania stabilności zarządczej. Adam Rozwadowski jest jednym z głównych akcjonariuszy.

Enel-Med w tym roku obchodzi 25-lecie działalności, funkcjonuje na polskim rynku od 1993 roku, od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obejmuje 36 placówek medycznych, w tym 23 przychodnie wieloprofilowe (łącznie z sześcioma przyzakładowymi), 2 szpitale w Warszawie, 3 placówki medycyny sportowej, 1 placówkę medycyny estetycznej oraz 1 dom seniora.

Przychodnie Enel-Med znajdują się w sześciu największych polskich miastach: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu.

Spółka oferuje pełną obsługę – prowadzi pacjenta od konsultacji, poprzez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Centrum obsługuje ponad 300 tysięcy klientów indywidualnych oraz ponad 147 tysięcy pacjentów abonamentowych.