Enel-Med: Joanna Brett-Chruściel dyrektorem medycznym

0
426

Z dniem 1 marca 2015 roku stanowisko Dyrektora Medycznego CM Enel-Med objęła dr n. med. Joanna Brett-Chruściel. Brett-Chruściel jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistą chorób dziecięcych, diabetologiem.

Ukończyła podyplomowe studia z dziedziny zarządzania i organizacji placówkami służby zdrowia (UW i SGH). Przez ponad 20 lat była związana z Kliniką Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zdobywała kolejne stopnie specjalizacji oraz obroniła pracę doktorską. Od 2000 roku kieruje placówkami prywatnej służby zdrowia. Aktywnie uczestniczyła w działalności izb lekarskich.

– W Enel-Med chciałabym kontynuować doskonalenie funkcjonowania pionu medycznego, tak aby oferować pacjentem najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości usług – tak o swoich planach zawodowych mówi Joanna Brett-Chruściel.

Dr Joanna Brett-Chruściel łączy intensywną pracę zawodową z życiem prywatnym – jest zamężna i ma troje dzieci. W wolnych chwilach lubi podróżować, uprawia też narciarstwo.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi) oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Ponadto, w 2014 roku otwarta została pierwsza komercyjna placówka specjalistyczna – klinika medycyny estetycznej Estell. Ogólnopolska sieć medyczna Enel-Med obejmuje ponad 1300 placówek partnerskich na terenie całego kraju.

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne.  Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół Enel-Med liczy obecnie około 1 900  osób, w tym  prawie 1000 lekarzy i około 500 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tysięcy pacjentów. W ramach programu Enel-Care Centrum obsługuje pracowników prawie  3.000 firm.

W 2004 roku Centrum wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, którego ostatnia re-certyfikacja, przeprowadzona w styczniu 2013 roku, zakończyła się przedłużeniem do lutego 2016 roku certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. Enel-Med otrzymał tytuł Dobra Marka 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Opieka medyczna dla firm, przyznawany przez redakcje Biznes Trendy w Rzeczpospolitej i Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej najbardziej rozwojowym i najbardziej rokującym markom na rynku polskim.