Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Falck zabezpieczał warszawski sylwester

2018-01-06

Firma Falck po raz kolejny odpowiadała za bezpieczeństwo imprezy sylwestrowej w Warszawie. Podczas imprezy podjęto 20 interwencji medycznych, stanów ciężkich nie odnotowano, tylko 1 osoba wymagała transportu do szpitala.

Zabezpieczenie realizował zespół medyczny złożony z 5 ambulansów (1 specjalistyczny, 2 podstawowe i 2 transportowe), 5 pieszych patroli ratowniczych, stacjonarnego punktu pomocy medycznej oraz zespołu koordynacji medycznej.

Sylwester odbywał się na placu Bankowym obok Ratusza. Według informacji Falck z dotychczasowych wielu miejskich imprez sylwestrowych, przy których pracował zespół medyczny tej firmy, ten sylwester był najspokojniejszy.

Falck podkreśla, że masowe imprezy sylwestrowe, zwłaszcza w nowym miejscu, a takim miejscem był plac  Bankowy, należą do zadań trudniejszych.

Falck jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce oraz istotnym podmiotem zapewniającym opiekę medyczną dla firm, osób prywatnych oraz instytucji publicznych.

Na terenie całego kraju Falck posiada kilkadziesiąt placówek medycznych (centra medyczne, przychodnie przyzakładowe, placówki partnerskie, sieć przychodni Starówka), 66 stacji pogotowia ratunkowego oraz 150 nowoczesnych ambulansów. Falck zapewnia usługi medyczne dla ponad 2,5 miliona osób.

Falck świadczy również usługi transportu medycznego dla szpitali.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »