Gdańsk: badanie USG z kontrastem w CM Diagnoson

0
451

Centrum Medyczne Diagnoson z Gdańska jako pierwsze w Polsce wprowadziło do swojej oferty badania USG z kontrastem dożylnym Sonovue. Dotychczas podobne badania były wykonywane w pojedynczych ośrodkach akademickich w ramach programów klinicznych.

Badania wykonywane są za pomocą aparatu do badań USG: Logiq S8 marki GE Healthcare, który wyposażony jest w pakiet do badań z kontrastem.

Główne zastosowanie Sonovue – ultrasonograficznego środka kontrastowego (UŚK) to diagnostyka guzów wątroby, nerek, trzustki i innych narządów. UŚK składa się z mikropęcherzyków gazu średnicą zbliżonych do czerwonej krwinki. Pęcherzyki te silnie wzmacniają sygnał ultradźwiękowy pozwalając na dokładną ocenę unaczynienia guzów.

Wśród największych zalet kontrastów ultrasonograficznych wymienia się wysokie bezpieczeństwo oraz dużą czułość diagnostyczną, zbliżoną do rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Centrum Diagnoson powstało pod koniec sierpnia 2015 roku, oferuje badania USG dla dzieci i dorosłych, a także biopsje pod kontrolą USG oraz blokady dostawowe.

W przychodni można wykonać kompleksowe badania USG noworodków, badania USG stawów dla sportowców, a także badania dopplerowskie naczyń i echo serca.

Placówka oferuje także konsultacje specjalistyczne, między innymi w zakresie alergologii, dermatologii, endokrynologii, neurologii, ortopedii, urologii. Szeroki zakres konsultacji przeznaczony jest także dla dzieci. W planach jest dalsze rozszerzenie zakresu oferowanych usług.

Centrum oferuje usługi komercyjne.

Diagnoson mieści się w Gdańsku Osowej przy ulicy Kielnieńskiej 123. Właścicielem przychodni jest lekarz Mariusz Kujawa.