Gdańsk: Szpital Swissmed planuje otwarcie nowych oddziałów

0
621

Szpital Swissmed z Gdańska od czerwca 2018 roku wznawia działalność prywatnego Oddziału Porodowo-Noworodkowego. Zapowiada także otwarcie wkrótce wieloprofilowego oddziału zachowawczego z częścią diagnostyczną i hospitalizacyjną.

Oddział ten będzie się specjalizował w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, chorób płuc, diabetologii, endokrynologii, gastroenterologii, geriatrii, hematologii, kardiologii, medycyny sportowej oraz psychiatrii.

Oddział Porodowo-Noworodkowy posiada salę intensywnego nadzoru nad noworodkiem, wyposażoną w nowoczesny sprzęt do reanimacji: respirator, stanowiska resuscytacyjne, inkubatory, pulsoksymetry, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne, dwie sale porodowe, sale poporodowe jedno- oraz dwułóżkowe z łazienkami, TV, internetem, wyposażone w komfortowe stanowiska do pielęgnacji noworodków.

W placówce jest także sala cięć cesarskich oraz prowadzona będzie Szkoła Rodzenia.

Świadczenia oferowane na oddziale będą komercyjne. Będą oferowane pakiety porodowe, w cenie: 7300 zł (pakiet Standard) oraz 8500 zł (pakiet Premium).

Szpital Swissmed działa przy ulicy Wileńskiej 44 w Gdańsku.

Swissmed prowadzi także poradnie w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim, prowadzone przez spółkę Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A., która została kupiona przez Lux Med.