GeoMedical otwiera kolejne pracownie szpitala

0
1131

W Szpitalu GeoMedical w Katowicach uruchamiane są kolejne pracownie i oddziały. W lutym 2018 ruszyła pracownia endoskopii oraz pracownie hipertermii i uroginekologii. Zabiegi oferowane przez placówkę są komercyjne.

W pracowni endoskopowej diagnozowane są choroby górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Hipertermia to komplementarna metoda leczenia chorób nowotworowych, której celem jest wytworzenie stanu gorączki, aktywującej układ odpornościowy pacjenta do walki z komórkami nowotworowymi.

Natomiast pracownia uroginekologiczna specjalizuje się w leczeniu schorzeń związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Jedną ze stosowanych w tym celu metod jest implantacja polipropylenowej taśmy pod cewkę moczową – TOT (Trans-Obturator Tape).

W styczniu 2018 w szpitalu rozpoczęła działalność pracownia radiologii zabiegowej oraz uruchomiono nowoczesny blok operacyjny, składający się z czterech sal. Przeprowadzane są na nich zabiegi między innymi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, ginekologii wraz z onkologiczną, urologii oraz otolaryngologii. W szpitalu ma działać 10 oddziałów.

Szpital GeoMedical został otwarty we wrześniu 2017 roku. W pierwszym etapie otwarto tutaj kilkanaście poradni specjalistycznych oraz pracownię diagnostyki obrazowej, w której  można wykonać badania USG, RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od grudnia 2017 działa tutaj punkt pobrań.  Placówka współpracuje w zakresie diagnostyki laboratoryjnej z Grupą Alab.

Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska, natomiast głównym wykonawcą firma Erbud. Obiekt powstał u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4.