GNS: 500 tys. zł na inwestycje w szpitalach

0
331

Od początku roku 2017 Grupa Nowy Szpital Holding S.A. rozstrzygnęła przetargi na dostawy sprzętu medycznego dla szpitali Grupy o wartości 500 tys. zł. Większość zamówionego sprzętu, czyli nowe stoły operacyjne, lampy zabiegowe czy defibrylatory, już została dostarczona do Olkusza, Świecia, Skwierzyny i Wschowy.

Na bloki operacyjne we Wschowie, Skwierzynie i Świeciu zostały kupione nowe stoły operacyjne przeznaczone do przeprowadzania zabiegów i operacji między innymi w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii, endoskopii, laparoskopii czy chirurgii urazowej.

Stoły umożliwiają ułożenia pacjenta w dogodnej dla zespołu operacyjnego pozycji i pozwalają na korzystanie z ramienia C podczas zabiegów wymagających śródoperacyjnego monitoringu.

Natomiast do szpitalnego oddziału ratunkowego w Świeciu i na blok operacyjny zostaną dostarczone nowoczesne lampy zabiegowe i stoły zabiegowe. Nowe stoły zabiegowe znajdą się również na wyposażeniu SOR-u w Olkuszu. Łączna wartość wydatków na stoły zabiegowe i operacyjne to 208 tys. zł.

Na oddział ginekologiczny w Świeciu zakupiono aparat do resuscytacji noworodków i nowe aparaty KTG. Takie same urządzenia do monitorowania czynności serca płodu KTG będą również na wyposażeniu szpitali w Skwierzynie i Olkuszu.

Na oddział neurologiczny w Świeciu trafiła też tzw. szyna do rehabilitacji kończyn dolnych, która wspiera przywracanie funkcji ruchowych.

Grupa Nowy Szpital rozstrzygnęła również postępowanie przetargowe na dostawę 10 urządzeń do defibrylacji serca o wartości ponad 170 tys. zł. Cztery defibrylatory trafią do Olkusza, 5 do Świecia, w tym jeden do poradni podstawowej opieki zdrowotnej w Serocku, i jeden do Skwierzyny.