GNS: nowa poradnia w szpitalu Szprotawie

0
354

W Nowym Szpitalu w Szprotawie 1 października 2017 roku ruszyła poradnia rehabilitacyjna. Placówka wygrała konkurs na prowadzenie poradni ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W nowej poradni pacjenci są przyjmowani dwa razy w tygodniu. Mogą w niej znaleźć pomoc osoby ze schorzeniami kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi narządu ruchu czy innymi problemami ortopedycznymi.

W placówce działa także dobrze wyposażona i  zmodernizowana pracownia rehabilitacyjna, a poradnia rehabilitacyjna jest dobrym uzupełnieniem oferty dla pacjentów wymagających tego typu leczenia.

Z działającej w szpitalu w Szprotawie rehabilitacji ambulatoryjnej korzysta średnio 185 pacjentów w miesiącu. Pacjenci mogą korzystać z różnych form rehabilitacji, czy to fizykoterapii czy gimnastyki leczniczej pod okiem specjalistów fizykoterapeutów.

Pracownia w 2015 roku została zmodernizowana i wyposażona w nowy sprzęt i zapewnia zabiegi z zakresu elektroterapii, magnetoterapii, światłolecznictwa czy termoterapii.

Nowy Szpital w Szprotawie prowadzi 4 oddziały (w sumie 114 łóżek), 4 pracownie oraz 5 poradni. Podobnie jak pozostałe placówki Grupy Nowy Szpital znalazł się w funkcjonującej od 1 października 2017 roku sieci szpitali.

Pozostałe szpitale Grupy działają w Świeciu, Olkuszu, Wschowie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Kostrzynie nad Odrą, Skwierzynie i Wąbrzeźnie.