GNS: porozumienie w sprawie ratownictwa medycznego w Skwierzynie

0
348

Szpital z Międzyrzecza oraz samorząd powiatowy, będący właścicielem tej placówki, zobowiązali się do odstąpienia od wypowiedzenia szpitalowi w Skwierzynie umowy dotyczącej usług w zakresie ratownictwa medycznego. 30 października 2015 odbyło się spotkanie w tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Skwierzyny, przedstawiciele powiatu międzyrzeckiego, Grupy Nowy Szpital oraz obu placówek.

Starosta międzyrzecki potwierdził obowiązywanie uchwały Zgromadzenia Wspólników Szpitala Międzyrzeckiego sp. z o.o. w Międzyrzeczu z 26 października 2015 roku w sprawie odstąpienia od wypowiedzenia NZOZ w Skwierzynie umowy na podwykonawstwo – ratownictwa medycznego.

23 listopada 2015 roku planowane jest posiedzenie Rady Nadzorczej Szpitala Międzyrzeckiego, na którym wycofa ona uchwałę o wypowiedzeniu umowy NZOZ w Skwierzynie.

Zebrani ustalili, że do 15 listopada 2015 prezesi obu spółek spotkają się w celu wypracowania obszarów funkcjonowania placówek.

Szpital w Skwierzynie świadczy usługi ratownictwa medycznego dla powiatu międzyrzeckiego jako podwykonawca Szpitala w Międzyrzeczu. Wypowiedzenie umowy szpitalowi w Skwierzynie mogło sprawić, że pacjenci trafialiby zamiast do szpitala do Skwierzyny do placówki w Międzyrzeczu.

Nowy Szpital w Skwierzynie jest częścią Grupy Nowy Szpital, która obejmuje także placówki w Kostrzynie, we Wschowie, Świeciu, w Nakle i Szubinie, w Świebodzinie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie, Wąbrzeźnie oraz w Giżycku.