GNS: szpital w Kostrzynie modernizuje OIOM

0
421

W Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się remont oddziału intensywnej terapii. W wyniku inwestycji oddział zostanie powiększony i gruntownie zmodernizowany. Przewidywany koszt remontu wynosi 970 tys. zł.

Środki na modernizację zostały zaplanowane w budżecie szpitala. Zakończenie remontu planowane jest na koniec czerwca 2018 roku.

OIOM jest jednym z podstawowych oddziałów szpitalnych, gdzie trafiają pacjenci wymagający stałego monitorowania oraz wspomagania funkcji życiowych. Kostrzyński OIOM po przebudowie powiększy się do 250 metrów kwadratowych.

W pomieszczeniach zostanie wydzielona sala intensywnego nadzoru, izolatka, pomieszczenia dla personelu medycznego oraz zaplecze techniczno-magazynowe. Szpital zakupił już część sprzętu do odnowionego oddziału: respiratory i kardiomonitory.

Pierwszy etap modernizacji stanowią prace rozbiórkowe, w ich trakcie zdemontowane zostaną niektóre ściany działowe i instalacje. W dalszej  kolejności wykonane zostaną prace budowlane i wykończeniowe, które obejmą między innymi wykonanie nowych posadzek, ścian działowych, przewodów wentylacyjnych. Przy okazji modernizacji OIOM wykonana zostanie nowoczesna instalacja gazów medycznych dla całego szpitala.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów, posiadających w sumie 196 łóżek, i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, liczący 50 łóżek.

Grupa Nowy Szpital prowadzi dziesięć placówek. Oprócz szpitala w Kostrzynie są to także placówki w Olkuszu, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Skwierzynie i Szprotawie. Wszystkie placówki Grupy trafiły do sieci szpitali.