Grupa Lux Med nominowana do „Złotych Laurów”

0
290

Grupa Lux Med została nominowana do nagrody Złotych Laurów „Super Biznesu” w kategorii Zdrowie i Medycyna. Złote Laury „Super Biznesu” to nagrody przyznawane za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce.

Nagroda wyróżnia także ludzi, instytucje i firmy za osiągnięcia sprzyjające rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości.

Patronami honorowymi wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W tym roku uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się 25 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową.

Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się 1 800 000 pacjentów do których dyspozycji jest blisko 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia około 6300 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med już wielokrotnie była nagradzana za swoją działalność.

We wrześniu 2017 w szóstej edycji badania „Konsumencki Lider Jakości” Lux Med znalazł się na pierwszej pozycji zestawienia w kategorii „Usługi medyczne”.

Również we wrześniu 2017 Lux Med po raz drugi z rzędu otrzymał tytuł „Solidny Pracodawca Roku”. Kapituła konkursowa doceniła Lux Med między innymi za rzetelne przestrzeganie prawa pracy, terminowość, warunki socjalne, programy HR-owe oraz politykę personalną nastawioną na rozwój pracowników.