Grupa Lux Med wspierała uczestników Biegu Powstania Warszawskiego

0
283

W sobotę 25 lipca 2015 w Warszawie wystartował  25. Bieg Powstania Warszawskiego. Grupa Lux Med, jako  partner medyczny Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, towarzyszyła uczestnikom wydarzenia. O ich bezpieczeństwo dbał kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistyczno-ratowniczy w punkcie medycznym w okolicach mety oraz karetkach i patrolach pieszych na całej trasie biegu.

Także 25 lipca 2015 od 17.00 do 23.00 na terenie miasteczka biegowego przy Konwiktorskiej 6 (Stadion Polonii) Lux Med  zapraszał na bezpłatne badania i konsultacje. W namiocie Grupy Lux Med. wykonywane były testy funkcjonalne FMS pod okiem fizjoterapeutów, a także badany był poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w trakcie analizy składu ciała. Chętni mogli także wykonać podstawowe badania profilaktyczne – pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego.

Lux Med dbał nie tylko o bezpieczny udział biegaczy w zawodach, ale także podpowiadał, jak odpowiednio przygotować się do wysiłku fizycznego by móc zdrowo osiągać zamierzone cele. Na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl działa specjalna sekcja „Przygotowanie medyczne biegaczy” . Eksperci Grupy Lux Med przygotowali wskazówki między innymi  na temat znaczenia rozgrzewki i regeneracji, a także tego, jak właściwie zaplanować dietę biegacza i jak ważne są badania profilaktyczne dla osób aktywnych.

W sobotnim biegu wzięła także udział 14-osobowa reprezentacja pracowników Lux Med.

Bieg Powstania Warszawskiego jest obok Biegu Konstytucji i Biegu Niepodległości częścią Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. W wydarzeniu wzięło udział 10 000 osób.