Grupa Neuca ma już 64 przychodnie

0
592

Na początku lutego 2018 Grupa Neuca kupiła przychodnię lekarską „Twoje Centrum Medyczne” działającą w Bełchatowie w województwie łódzkim. Przychodnia obejmuje opieka ponad 5,3 tysiąca pacjentów zadeklarowanych do podstawowej opieki zdrowotnej.

Przychodnia oferuje również usługi w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz obsługuje klientów operatorów abonamentowych. Działa tutaj poradnia medycyny pracy, oferowana jest ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna, dostępne są badania gastroskopowe, badania USG. Placówka, wykorzystując nowoczesną bazę rehabilitacyjną, oferuje także pobyty rehabilitacyjne, krótko i długoterminowe w Centrum Hotelowym.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy 1-go Maja 4.

To kolejna placówka medyczna, którą w ramach sieci przychodni Świat Zdrowia nabyła Grupa Neuca. Obecnie Świat Zdrowia dysponuje  64 przychodniami w 7 województwach.

Placówki medyczne przejmuje od roku 2014 Neuca Med sp. z o.o. to spółka zależna od Neuca S.A.

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Pod koniec roku 2016 Neuca Med nabyła 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska S.A., która specjalizuje się w usługach telekardiologicznych, a na początku roku 2018 – 24,9 procenta udziałów SensDx sp. z o.o., której podstawową działalnością są prace nad testami do szybkiej diagnostyki chorób.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników.