Gryfino: nowe badania w przychodni Intermed

0
651


Od listopada 2017 roku w przychodni Intermed w Gryfinie będzie można wykonywać badania w kierunku osteoporozy. Będą one wykonywane za pomocą innowacyjnego urządzenia wykorzystującego system EchoS.

Badanie będzie komercyjne (koszt może wynieść około 100 zł), natomiast dla pacjentów zdeklarowanych do poradni POZ w placówce – bezpłatne.

System EchoS w oparciu o technologię R.E.M.S., Radiofrequency Echographic Multi-Spectrometry, wykorzystuje fale o częstotliwości radiowej do analizy kości docelowej, pozwalając ocenić jej strukturę i stan zdrowia.

Dzięki zaawansowanej technologii badania, bez użycia promieniowania rentgenowskiego, lekarz może na bieżąco monitorować stan pacjenta i identyfikować zagrożenie powstania choroby na początkowym jej etapie.

Zastosowana technologia pozwala dokonać badania odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej. Powstały w ten sposób raport medyczny przedstawia mikrostrukturę kości wewnętrznej, ukazując potencjalne symptomy chorobowe.

Badanie stanowi alternatywę dla obecnie stosowanych technologii diagnostycznych, ponieważ ze względu na nieinwazyjny przebieg badania, pozwala regularnie monitorować stan kości.

Intermed prowadzi przychodnie działające na terenie czterech powiatów: goleniowskiego, łobeskiego, gryfińskiego i stargardzkiego. Są to placówki w Ińsku, Łobzie, Gryfinie i Resku. Oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, usługi w zakresie stomatologii, rehabilitacji, diagnostykę obrazową oraz diagnostykę laboratoryjną.

Usługi Intermed są zarówno finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2017 ma wartość ponad 2,8 mln zł i dotyczy usług w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w kilkunastu poradniach.

NZOZ Intermed powstał we wrześniu 2003 roku. Prezesem spółki prowadzącej placówkę jest Jacek Kargul.