Helimed realizuje projekt dofinansowany ze środków UE

0
326

Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. Sp.k. realizuje projekt dofinansowany z funduszy unijnych dotyczący wprowadzenia na rynek innowacyjnych usług diagnostyki obrazowej. Wartość projektu wynosi 6 574 074,07 zł.

Wkład Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma wartość 1 972 222,22 zł.

Celem projektu jest zaoferowanie najnowocześniejszych usług diagnostycznych poprzez zakup 3-teslowego innowacyjnego rezonansu magnetycznego.

Projekt dotyczy zarówno innowacji procesowej jak i produktowej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i informatycznym oraz dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki w dziedzinie obrazowania wdrożone rozwiązanie jest unikalne na skalę światową.

Zakup skanera MRI pozwolił na wprowadzenie szybkiej i precyzyjnej oceny nawet najmniejszych zmian chorobowych i przyczynił się do wprowadzenia udoskonalonych usług świadczonych dotychczas jak badanie głowy, przysadki mózgowej, oczodołów, piramid kości skroniowej, kanału kręgowego i rdzenia w odcinku, kości i stawów, miednicy mniejszej, jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, zatok pobocznych nosa, twarzoczaszki, szyi, angiografia i wiele innych, w tym specjalistycznych.

Dzięki parametrom urządzenia znacznie poprawiła się jakość diagnostyczna, skuteczność badania nawet przy trudnych warunkach wyjściowych, wynikających ze stanu zdrowia pacjenta (wysokorozdzielcze obrazowanie struktur drobnych, niewrażliwość na artefakty, skanowanie w wielu momentach czasowych i inne). Wśród zupełnych nowości znajdują się następujące usługi: MR wątroby (narzędzie do szybkiej, ilościowej oceny stopnia stłuszczenia i depozytu żelazowego w wątrobie, alternatywa – biopsja) oraz MR prostaty (alternatywa – biopsja).

Helimed posiada 11 pracowni tomografii komputerowej i 6 pracowni rezonansu magnetycznego a także pracownie USG i RTG. Wykonuje rocznie około 100 tysięcy badań.

Pracownie spółki  znajdują się w ważniejszych miastach województwa śląskiego (Katowice, Żory, Bieruń, Zawiercie, Sosnowiec, Siemianowice, Czeladź, Żywiec) i opolskiego (Opole, Kędzierzyn-Koźle), umiejscowione są w budynkach szpitali.