Invicta realizuje program leczenia niepłodności w Słupsku

0
284

Około 100 par ze Słupska będzie mogło skorzystać z dofinansowania do procedury in vitro. W ciągu czterech lat miasto wyda na ten cel pół miliona złotych. Jednym z realizatorów słupskiego programu na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego została Klinika Leczenia Niepłodności Invicta.

Placówka otrzymała największy kontrakt na ten usługi. Już wkrótce zainteresowani udziałem w nim pacjenci będą mogli zgłaszać się na kwalifikację w przychodni w Słupsku  przy ulicy Frąckowskiego 15.

Program potrwa  do końca 2022 roku. Każdego roku na jego realizację przewidziano 100 tys. złotych, co pozwoli dofinansować do 20 zabiegów in vitro rocznie.

– Bardzo się cieszę, że władze Słupska zdecydowały się uruchomić program wspierający niepłodne pary w ich staraniach o potomstwo. Jest on skierowany przede wszystkim do pacjentów, których sytuacja medyczna jest najbardziej skomplikowana. Dla tych osób często jedyną szansą na posiadanie własnego dziecka jest zapłodnienie in vitro. Jednocześnie koszt tej wysokospecjalistycznej procedury jest niejednokrotnie dużą barierą. Możliwość uzyskania dopłaty z pewnością wielu parom otworzy drogę do rodzicielstwa – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności Invicta.

Invictwa ma ponad 18-letnie doświadczenie i od lat leczy Pomorzan borykających się z problemem niepłodności. Do kliniki Invicta w Gdańsku trafia też wiele par ze Słupska. Z uwagi na skuteczność leczenia i jakość, ośrodek – spośród wybranych przez Urząd Miasta klinik – będzie mógł przeprowadzić najwięcej procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

– Już teraz trafiają do nas zapytania o dofinansowania od pacjentów ze Słupska. Spodziewamy się zatem dużego zainteresowania udziałem w programie. Biorąc pod uwagę wysoką skuteczność leczenia, na poziomie ponad 50 procent, wierzę, że wielu parom będziemy mogli pomóc w spełnieniu marzeń o rodzinie. – podsumowuje specjalista z Invicta.

Invicta prowadzi placówki leczenia niepłodności oraz centra zdrowia kobiety w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Słupsku i Wrocławiu.