Invicta wdrożyła Okołooperacyjną Kartę Kontroli

0
350

Dwie placówki Invicta: Kliniki i Laboratoria Medyczne w Gdańsku oraz we Wrocławiu zadeklarowały stosowanie Okołooperacyjnej Karty Kontrolnej (OKK). Karta jest obecnie stosowana przez 191 placówek.

Do grona szpitali, które zadeklarowały stosowanie Karty dołączyły w marcu 2015 także Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu oraz Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze sp. z o.o. .

W roku 2011 roku minister zdrowia wydał komunikat, w którym rekomendował stosowanie  Okołooperacyjnej Karty Kontrolnej podczas zabiegów chirurgicznych w celu zapobiegania ewentualnym zdarzeniom niepożądanym. Stosowanie Karty poparły także organizacje: Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Towarzystwo Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce.

Pełna lista szpitali stosujących Okołooperacyjną Kartę Kontrolni jest dostępna na stronie CMJ.

Invicta działa na rynku ponad 14 lat. Prowadzi kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Prowadzi także laboratorium genetyczne, zajmujące się badaniami zarodków pod kątem nieprawidłowości genetycznych. Oferta Laboratorium obejmuje również badania DNA dorosłych w kierunku nieprawidłowości i predyspozycji genetycznych oraz diagnostykę materiału z poronień.